טכנאי מזגנים כבן 50, שנקרא להתקין מזגן בבית ספר באשדוד ונקרא לשוב להתקין מחדש את מנוע המזגן במקום אחר מזה שבו הוא התקין, התעצבן מאוד ווהצהיר כי לא יסכים להזיז את מנוע המזגן כיוון שסוכם עמו על המיקום שבו כבר התקין אותו. תוך כדי הויכוח בטלפון שניהל עם עובד בבית הספר, חש הטכנאי בכאב ולחץ בחזה ובצריבה בגרון - ופונה לבית החולים, שם נמצא כי הוא סובל מאוטם חריף בשריר הלב, מה שהצריך צנתור.

בביטוח הלאומי, סירבו להכיר במקרה כתאונת עבודה בטענה כי לא הוכח קיום אירוע תאונתי שאירע תוך כדי ועקב העבודה וכי האוטם התפתח כתוצאה ממחלה טבעית.

עוד נטען בביטוח הלאומי כי השפעת העבודה הייתה פחותה בהרבה מהשפעת גורמים אחרים וכי מתח מתמשך אינו בבחינת אירוע תאונתי.

בערעור שהגיש הטכנאי  לבית הדין האזורי לעבודה באמצעות עורכי הדין ניצן וגיל הראל, הוא טען כי לא סבל בעברו מבעיות לב וכי וכי האירוע מאותו יום גרם לאוטם החד ממנו סבל.

הרופא המומחה שהעיד מטעם התביעה קבע כי אלמלא האירועים הקשורים ישירות לעבודתו, אירוע זה לא היה מתרחש אלא נדחה למועד אחר בלתי ידוע, אם בכלל.

על פי חוות דעת המומחה, טכנאי המזגנים נותר עם פגיעה קבועה בתפקוד חדר שמאל ונכות תפקודית בשיעור של 25% בשל אי ספיקת לב.

במהלך הדיונים, הביטוח הלאומי הודיע כי הוא חוזר בו מדחיית התביעה ומכיר במקרה כתאונת עבודה.  טכנאי המזגנים יזומן לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע את שיעור הנכות שלו ובהתאם לנכות שתקבע יהיה זכאי לתגמולים מהביטוח הלאומי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]