בית המשפט גזר על על ינון בן מנחם, מנכ"ל מדרשה באשדוד, ארבעה חודשים וחצי של עבודות שירות ומאסר על תנאי. במסגרת הסדר טיעון.

בן מנחם שהציג את עצמו כקצין בעל סיפור גבורה מצוק איתן והונה נשים למטרות מיניות , ישלם פיצוי כספי בסך 30 אלף שקלים לכל אחת מחמש המתלוננות.

ינון בן מנחם הוא משפחה מאוד מוכרת ומאוד מכובדת ומעורכת באשדוד,  הוא אב לילדים, מחנך, מנהל מדרשה וסיפור הונאת הנשים למטרות ניצול מיני, היכה בהלם רבים מתושבי אשדוד.

בן מנחם הציג עצמו בפייסבוק ובאתרי היכרויות כרס"ן בצנחנים וכסוכן בשירות משרד הביטחון. הוא סיפר לנשים שמתו לו חיילים בצוק איתן וסיפורים אחרים שהמציא  במטרה לסחוט אותן רגשית ומינית.

יותר מ־100 נשים התאגדו בקבוצת פייסבוק במטרה לחשוף אותו.

בן מנחם נעצר בתוך ימים בודדים מפרסום הפרשה.

כתב האישום המקורי, שהוגש באוגוסט 2015 לבית המשפט, כלל שש תלונות בגין התחזות לאחר וקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות.

בהסדר טיעון מול פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הורשע הנאשם בחמישה סעיפי אישום שעניינם קבלת דבר במירמה. סעיף ההתחזות נשאר כעובדה בתוך כתב האישום אך ירד מהעבירה.

כל המתלוננות הסכימו להסדר. בפרקליטות מרוצים בטענה כי ההסדר הגון מאוד.

בן מנחם הורשע במסגרת הסדר טיעון בחמש עבירות של קבלת דבר במרמה, ולכן הוטל עליו עונש קל במיוחד.

נלקח בחשבון ששמו נפגע אנושות וכך פרנסתו והמרקם המשפחתי שלו.

בתחילה, הנשים שהתלוננו נגדו יצאו נגד הפרקליטות, וטענו שהיה מקום להאשימו בעבירת אינוס במרמה. אלא שלקראת הגשת כתב האישום, קבעו בפרקליטות כי הדגש בפעילותו של בן מנחם לא היה מין, אלא קשר אינטימי, ושעל מנת להאשים אותו באינוס במרמה יש להוכיח שמטרת ההתחזות הייתה קיום יחסי מין.

תזכורת:

בן מנחם יצר פרופיל בדוי בפייסבוק, שדרכו ניהל בשנים 2015-2009 מערכות יחסים עם נשים רבות ברחבי הארץ, שנמשכו חמישה חודשים עד שלוש שנים, מבלי שהן יודעות זו על רעותה.

בין היתר סיפר לנשים כי הוא השתתף בחיפושים אחרי שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון, וכי הוא נפצע במבצע "צוק איתן" ברצועת עזה.

עוד הוא טען בפניהן כי במסגרת עבודתו הוא לוקח חלק במבצעים מטעם משרד הביטחון והצבא ולכן אינו זמין ואינו פנוי לפגישות תכופות.

בן מנחם הקפיד להגיע לביתן של מאהבותיו ללא ארנק וללא תעודת זהות. אלא שבחודש יולי האחרון הגיע בן מנחם לביתה של אחת הנשים כשהוא לובש מדים, רק שהפעם באמת חזר ממילואים. בתוך המדים היה אישור כניסה שעליו שמו האמיתי.

אותה אישה גילתה את הפתק ונכנסה בעקבותיו לעמוד הפייסבוק של בן מנחם ותייגה את כל הבחורות שהיו חברותיו בפרופיל הפיקטיבי, וכך נחשף הסיפור

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]