בתחילת חודש מאי 2014, בשעות הבוקר, אירעה תאונת דרכים בצומת הרחובות "התקומה", "שדרות ירושלים" ו"אבן עזרא". התאונה התרחשה כאשר נהג מונית שעמד בצומת באור אדום, מסיבה שאינה ברורה התחיל נסיעתו לתוך הצומת. רכב שחצה את הצומת נפגע מהמונית ועף על אי התנועה, שם עמדו שלושה הולכי רגל שנפצעו. 

בעקבות התאונה, נחבל הולך הרגל זאב גפטר ז"ל, חבלות רב מערכתיות קשות, והוא נפטר בבית החולים "קפלן", כשבועיים לאחר מכן, ביום 14.5.2014. בנוסף, עקב התאונה נגרמו להולכת הרגל חבלות של ממש בפלג גופה התחתון. 

בגזר דינו של נהג המונית, שניתן בבית המשפט לתעבורה באשדוד, כתב השופט: "כניסתו של המבקש לצומת מבלי לבחון, תחילה, את צבע הרמזור שדלק, אינה בבחינת רשלנות רגעית, אלא "רשלנות ברף הבינוני גבוה". בקובעו כאמור, לא התעלם בית משפט השלום מרשלנותו התורמת של נהג רכב המאזדה, אשר נכנס לצומת מבלי להאט את מהירות נסיעתו, אשר היתה גבוהה מן המהירות המרבית המותרת. עם זאת, כך נקבע, מהירות נסיעתו הגבוהה של רכב המאזדה לא ניתקה את הקשר הסיבתי שבין רשלנותו של המבקש לבין קרות התאונה".

העונש שנקבע לו, לאור הרשלנות שקבע בית המשפט כי היא רשלנות לא ריגעית, 10 חודשי מאסר בפועל. עוד הושתו על המבקש, 12 חודשי מאסר על תנאי, לבל יעבור, במשך 3 שנים מיום שחרורו ממאסר, עבירות של גרימת מוות בנהיגה רשלנית ו/או נהיגה בזמן פסילה; 12 חודשי פסילת רישיון נהיגה, למשך 12 שנים, בניכוי ימי הפסילה המינהלית שריצה, כך שבתום 8 שנות פסילה תותר למבקש נהיגת רכב פרטי, ויתרת תקופת הפסילה תחול על רכב ציבורי בלבד; פיצוי כספי למשפחת המנוח, בסך 10,000 ₪; פיצוי כספי להולכת הרגל, בסך 3,000 ₪; וקנס כספי, בסך 2,000 ₪ או 10 ימי מאסר תמורתו .

נהג המונית ערער על פסיקת בית המשפט לתעבורה באשדוד, אך בדיון בבית המשפט המחוזי נדחה ערעורו של נהג המונית, שביקש להתחשב במצבו הבריאותי. בקשת ערעור שהגיש נהג המונית לבית המשפט העליון, נדחתה אף היא ועונשו נותר כפי שקבע בית משפט השלום לתעבורה באשדוד. 

מומלץ לצפות בוידאו במסך המחשב, שכן מסך הסמארטפון  קטן מידי: 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]