בן-זקן הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירות ניירות ערך ומרמה, אותן ביצע בשנת 2010 כדי להכניס את מניית מנופים למדד ת"א-100. השופט דוד רוזן גזר עליו שלוש שנות מאסר.

בן זקן הגיש ערעור לבית המשפט העליון ובקשה לעיכוב ביצוע עד החלטת העליון.

בהחלטתו על עיכוב הביצוע אומר השופט ג'ובראן:

"במקרה שלפניי, סבורני כי שקלול הנסיבות לכאן ולכאן מטה את הכף לטובת קבלת הבקשה לעיכוב ביצוע", נכתב בהחלטה.

עסקינן בערעור על הכרעת הדין, כאשר בן זקן טוען בערעורו לחפותו המלאה. בחינת הטענות המועלות בערעורו, אף על רקע הכרעת הדין המקיפה והמנומקת, מלמדת כי חלק ניכר מהן נוגעות למהלכים הלוגיים אותם ביצע בית המשפט המחוזי ולמסקנות אותן גזר מהממצאים שבפניו – ואין הערעור מתמצה לתקיפת ממצאי העובדה והמהימנות של בית המשפט המחוזי, כפי שטענה הפרקליטות.

מבלי להביע כל עמדה לגופן של הטענות הללו, הרי שעל פניו מדובר בטענות אשר על-פי טיבן, גלום בהן הפוטנציאל להשפיע על תוצאת הערעור בנסיבות המקרה הקונקרטי. משכך, מדובר בטענות הראויות להישמע במסגרת הערעור, ויש בהן להצדיק את קבלת הבקשה לעיכוב ביצוע".

עוד אומר ג'ובראן, כי לזכותו של בן-זקן עומדות גם חוסר האפשרות שיחזור על מעשיו, התייצבותו לכל הדיונים בעניינו והמגבלות המשמעותיות שהוטלו עליו והכוללות איסור יציאה מהארץ וערבויות של 3.6 מיליון שקל.

ביהמ"ש העליון טרם קבע מועד לשמיעת הערעור.

את בן-זקן מייצגים עוה"ד נבות תל-צור, ירון קוסטליץ וליה גוני, ואת המדינה - עו"ד אלה בנישתי-בלפר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]