במסגרת סכסוך הגירושים של ההורים החליט בית המשפט להפריד בין שני אחים:

הקטן (8) יעבור לגור אצל אביו ואילו אחותו תישאר עם האם.

להורים נקבעו הסדרי ראייה בבית המשפט, אך האם הודיעה מאז לא הצליחה להיפגש עם בנה.

האב טען שהבן פשוט לא מעוניין להיפגש עם אמו ואין לו שליטה על כך, אולם השופטת קודלר עיאש הודיעה לאב כי היא רואה בו את האחראי לפירוד בין הבן לאמו.

וכך אמרה השופטת:

 "אין די באספקת מזון ומדור לקטין, אין די ברכישת בגדים והנעלה עבורו, אין די בעיסוק ברישום לחוגים, מעל כל אלה קיימת החובה לאפשר לקטין את הזכות להיות ילד וכל ילד זקוק לאימא, בדיוק כשם שהוא זקוק לאבא. הבחירה של קטין בן 8 שנים לסרב להיות בקשר עם אמו, כשברקע הסכסוך בין ההורים, אינה יכולה להתקבל כבחירה 'טבעית' או 'פנימית', בוודאי שאינה תוצאה של שיקול דעת או רצון חופשי. מדובר בהחלטה שהיא פרי שיתוף הקטין בסכסוך בין הוריו והיא תוצאה עצובה של בחירה מתוך 'קונפליקט הנאמנויות' המאפיין כל כך, לצערנו הרב, ילדים להורים גרושים בעוצמת קונפליקט כה גבוהה וצורמת". והוסיפה - "את הצורך הזה של הקטין יש לנטרל ואת זאת על האב לעשות".

 עוד אמרה השופטת כי כבר עכשיו ניכרים סימפטומים של פגיעה בקטין, שמרגיש צורך וכורח לנתק את אמו מעליו על מנת להפגין נאמנות כלפי אביו. כדי לוודא שהאב יקיים את מחויבותו, ועל מנת לשמור על טובת הילד.

 השופטת פסקה  שיוטלו על האב סנקציות שיופעלו במידה שלא יעמוד בהתחייבותו להפגיש בין האם לבנה.

היא קבעה שבכל פעם שלא יתקיים ביקור של הילד אצל אמו, ישלם האב בתוך 24 שעות 350 שקל. אם יבוטלו שלושה ביקורים ברצף – האם תוכל להגיש בקשה לבית המשפט ולאחר מכן תשקול השופטת להטיל סנקציות חריפות יותר כמו שלילת רישיון נהיגה או הגבלת כרטיסי האשראי של האב.

השופטת בקשב משני ההורים לשתף פעולה ולהגיע לטיפול בתחנה לטיפול משפחתי, כפי שהורתה בהחלטה קודמת בנושא. "הנזקים הכספיים הנגרמים לכלל בני המשפחה כתוצאה מהימנעות מטיפול עולים לעין שיעור על הפסד יום עבודה לטובת טיפול ומוטב שהצדדים ישכילו להבין זאת".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]