הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית של שר האוצא כחלון ושר התחבורה כץ, יוצאת לפועל. במסגרתה יירדו המחירים בעשרות אחוזים. החל מ-1 בינואר 2016.

במסגרת הרפורמה, משבוע הבא נוסעי התחבורה הציבורית יוכלו להטעין את כרטיס הרב-קו במנוי נסיעה הכולל את כל אמצעי התחבורה בתחומי המטרופולין שבחרו.

כמה מכם נסעו לאירופה ונדהמו מתחבורה ציבורית יעילה, נוחה ובמחירים סבירים? עכשיו גם לנו מגיע. במשרד התחבורה גיבשו תכנית שתחלק את מרכז הארץ לשלושה מעגלים שנסיעה בהם תקבע על פי אזור ותחסוך למשתמשים הרבה כסף וכמובן תהפוך את תהליך רכישת הכרטיסים לנוח הרבה יותר.

הנוסעים, ששילמו עד היום בנפרד על הנסיעה באוטובוס, ברכבת ישראל או ברכבת הקלה, יוכלו ליהנות מנסיעה בכל אמצעי התחבורה הללו באמצעות כרטיס אחד, כרטיס הרב-קו.

בנוסף תחול הוזלה דרמטית בכרטיס מנוי חופשי-חודשי משולב לרכבת ולאוטובוסים, כרטיס המאפשר מעבר חופשי בין האוטובוסים, לרכבת, במשך חודש שלם, בכל אזור המטרופולין.

כרטיס חופשי-חודשי משולב שבין תל-אביב לאשדוד יופחת מחיר המנוי ב-39% ל-351 שקל.

איך זה יעבוד?

האזור מאשדוד ועד נתניה יחולק לשלושה מעגלים, 1-2-3.

מעגלים 2-3 יחולקו גם הם לשלושה מעגלים כל אחד, כאשר אשדוד נמצאת במעגל מספר 3 באזור 3.

החלוקה לאזורים מאפשרת כרטיס נסיעה אחד שיכלול את כל אמצעי התחבורה הציבורית במחיר אחיד. גם את כרטיסי הנסיעה ניתן יהיה לרכוש ליום אחד/ שבוע או חודש.

לדוגמא, אם תושב אשדוד שירצה לרכוש כרטיס נסיעה חופשי חודשי לכל אמצעי התחבורה הכוללים אוטובוסים ורכבות באזורים 1-2-3 (ראו מפה מצורפת), הוא ישלם 350 ש"ח לכל החודש ויוכל להשתמש בכל אמצעי התחבורה ללא הגבלה, בדיוק כמו בערים הגדולות באירופה.

מה קורה במידה ואותו תושב אשדוד ירצה לרכוש כרטיס שכולל רק את מעגל מספר 3 אזור 3? הכרטיס החודשי יעלה לו 175 ש"ח בלבד, בו כאמור הוא יוכל לנסוע באופן חופשי באזור באוטובוסים וברכבות.

הודעת משרד התחבורה:

"החל מה-1 בינואר 2016, יונהג בתחבורה הציבורית מבנה תעריפים חדש, שישלב בין כל אמצעי התחבורה הציבורית בכל מטרופולין (אוטובוס, רכבת ורכבת קלה), באמצעות רכישת מנוי, ויחסוך לרוב המכריע של הנוסעים הקבועים מאות שקלים מידי חודש. מדובר ברפורמה הגדולה ביותר שבוצעה אי פעם בתעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית."

שר התחבורה, מר ישראל כ"ץ: "זו מהפכה דרמטית אשר תגדיל את האטרקטיביות של התחבורה הציבורית ותגרום לנוסעים רבים להעדיפה על פני הרכב הפרטי. מבנה התעריפים החדש יעודד שימוש בתחבורה הציבורית, יוזיל את עלויות הנסיעה, עד אלפי שקלים לשנה למשפחה, ובכך יתרום להפחתת יוקר המחיה בישראל".

להלן מפת התחבורה הציבורית לפי מעגלים:

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]