נבואת הזעם של ד"ר אלי לחמני - עיריית אשדוד מדרדרת כלכלית את העיר ומסתירה גירעונות של עשרות ומאות מיליוני שקלים"התגברות האוכלוסייה החרדית והתנהלותה של עיריית אשדוד גוררת אחריה חובות של מאות מיליוני שקלים. העירייה מחביאה את הגירעונות שלה מהספרים באמצעות הלוואות ומצגי שווא לציבור. אנו מגיעים למצב מסוכן שהרוב המכריע של כספי התושבים הולכים לשכר מנופח, ליועצים חיצוניים מיותרים ונשאר מעט מאוד כסף בקופה לפעילות ממשית למען התושבים"

אלי לחמנירואה החשבון ד"ר אלי לחמני (שהוא גם עו"ד), נשמע מאוד מודאג השבוע  –

כחבר מועצת העיר וכבעל משרד רואי חשבון גדול, הוא רואה לנגד עיניו הכיצד - עיריית אשדוד שהייתה במשך עשורים מאוד יציבה כלכלית, נכנסת למסלול התנגשות ויוצרת לאחרונה חובות של מאות מיליוני שקלים כדי לכסות את גרעונותיה....וזה רק הולך להחמיר מזהיר ד"ר לחמני.

הסיבות להתדרדרות הכלכלית של אשדוד לפי ד"ר לחמני, נובעות ממספר גורמים:

"הגידול באוכלוסייה החרדית, הגידול העצום של העירייה בהוצאות שכר, התשלומים המיותרים ליועצים חיצוניים והשקעות כושלות מצטברות של עשרות ומאות מיליוני שקלים.

ההכנסות של העיר קטנות וההוצאות מתנפחות מידי שנה עד כדי שהעירייה כבר לא יכולה לעמוד בהחזר ההוצאות שלה.

בעיית האוכלוסייה החרדית

ד"ר לחמני חושף: "העירייה אמורה לגבות ארנונה למגורים בסדר גודל של 300 מיליון ₪ בשנה, אבל היא נאלצת לתת הנחות (בעקר לאוכלוסייה החרדית) בסדר גודל של 80 מיליון ₪ בכל שנה... כלומר כ 30% מההכנסות הולכות להנחות !! מדובר באחוזים מאוד מאוד גבוהים שמגבירים משנה לשנה את העומס של אוכלוסייה אחת שצריכה לשאת על גבה אוכלוסייה אחרת.

מה עוד שאותה האוכלוסייה שמקבלת את ההנחות הגדולות ביותר היא אותה אוכלוסייה שגם צורכת את ההשקעות הגבוהות ביותר.
העיר אשדוד לא תוכל להמשיך כך לאורך זמן." אומר בכאב ד"ר לחמני

 

הוצאות השכר:

הוצאות השכר בעריית אשדוד לפי ד"ר לחמני -  עלו ב כ150 מיליון ₪ בשנים האחרונות, מאז לסרי נכנס לתפקידו  ובמקום שכספי הציבור יושקעו חזרה בציבור המשלם, הם מושקעים יותר ויותר בשכר למנגנון שרק הולך ומנפח.

"בנוסף לשכר, משלמת  העירייה עשרות מיליונים מידי שנה ליועצים חיצוניים באופן לא תקין בלשון ההמעטה (כפי שגם קבע מבקר המדינה).

נוצר מצב שלא נותר בקופת העירייה  כסף לפעילות אמיתית – 90% מההוצאות של העירייה הן הוצאות סגורות שאי אפשר לגעת בהם ונותר רק כ10% מהתקציב לפעילות. זהו נתון מאוד לא בריא!"

העירייה מכסה את המחדל באמצעות הלוואות:

לדברי ד"ר לחמני, "ההשתוללות בהוצאות העירייה הביאו  למצב שהעירייה  לוקחת הלוואות בסדר גודל של מאות מיליונים ₪  –האבסורד הוא שבספרים נרשמים ההלוואות האלו כהכנסות ולכן נראה כאילו התקציב מאוזן כשלמעשה הגרעון רק הולך וגדל.

מדובר למעשה במשחקים חשבונאיים של העירייה" , מסביר ד"ר לחמני שהוא גם בעל משרד גדול לראיית חשבון.

"התושבים מקבלים מצג שווא של תקציב מאוזן, אך בפועל המצב מאוד מדאיג! העירייה משעבדת היום את התקציבים העתידיים של התושבים".

הרפתקאות כושלות:

ד"ר לחמני מוסיף שחלק מהגרעון נובע גם ממהלכים שגויים של העירייה וניסיונות כושלים -  "כך למשל  החליטה משום מה העירייה לערוך ניסוי של הפרדת פסולת של התושבים – בין יבשה לרטובה – פרויקט שעלה לתושבים– עשרות מיליונים. הפרויקט היה מיועד מראש  לכישלון ואכן הוא נכשל! הוא הביא לכל תופעת היתושים בעיר ובסופו של דבר הוחלט להפסיקו.

כך נזרקו עשרות מיליונים לקאנטרי התקוע בי"ג וכך הדוגמאות רבות.

אף אחד לא שילם בכיסאו על המחדלים, רק התושבים ממשיכים לשם מכיסם".

מה עושים?

"אני מתריע על התופעה הזאת בישיבות ועדת כספים, במועצת העיר ובפורומים שונים, אך לא נראה שמישהו בהנהגה הנוכחית מתכוון לפעול ולהתיעל. כל מה שהם מבקשים זה לייצר לציבור מצג של תקציב מאוזן, לסמן V  ולהמשיך בשלהם".

תגובת הערייה:

דובר הערירייה, אדי בן חמו מסר בתגובה לאשדוד נט -

"ד"ר אלי לחמני, רואה חשבון במקצועו, יודע יותר טוב מכולם כי העירייה פועלת בהתאם לכללי החשבונאות החלים על רשויות מקומיות, בהם ההלוואות משמשות כמקור תקציבי לצרכי הפיתוח של העיר.

העירייה מעולם לא לקחה הלוואות לצרכי האיזון התקציבי שלה או לכל נושא אחר, אלא רק לצרכי פיתוח בלבד".

 ד"ר לחמני - מגיב לתגובה -" מדובר בתרגיל חשבונאי כשהעירייה מעבירה תקציבים רגילים לתקציבי פיתוח, וכך מתאפשר לה כיסוי גרעונות באמצעות הלוואות".

 

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('f6fc74dc-5d09-4c84-8ded-8ecae76bb83b','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('f6fc74dc-5d09-4c84-8ded-8ecae76bb83b','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה