האם תוקם או לא מזבלה בסמוך לשכונת המגורים "אגמים" באשקלון, שרבים מתושביה הם אשדודים לשעבר שנאלצו לערוק לעיר הדרומית על מנת לרכוש דירה.

לתושבי השכונה נודע כי בכוונת יזמים להקים בסמוך לשכונה אתר מעבר פסולת. מיד כשנודע הדבר לדיירי השכונה, הוקם ועד על מנת לנסות ולמנוע את הקמת אתר הפסולת והוקם דף פייסבוק על מנת לרכז את מאבק תושבי השכונה.

אחד מתושבי השכונה, אשדודי לשעבר, כתב בפייסבוק לראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני: "באתי מאשדוד לאשקלון כי פרסמתם שהשכונה תהיה ירוקה עם אגם ושיהיה נעים לגור בה. וכעת שומעים שהולכים להקים אתר פסולת בשכונה. האין זאת גניבת דעת מהגרים בשכונה?"

באתר אשקלון נט פורסמו דברים שאמר יורם שפר, הממונה על איכות הסביבה בעיר, במועצת העיר האחרונה, זאת בתגובה לשאלה של חברת מועצה אחרת. לדבריו אתר הפסולת יקום אך משאיות האשפה לא יעברו דרך השכונה, אלה דרך כביש 4.

שפר הוסיף בדף הפייסבוק שלו שמי שקנה בית בשכונת אגמים היה צריך לבדוק לפני הרכישה בעירייה היכן הוא רכש דירה והוסיף עוד שמן למדורה. בשיחת מסדרון עם חברי המועצה, שהמטמנה זו הבעיה הקטנה של אזור התעשייה הדרומי, לעומת מכלי הגז בקצא"א וזיהום האוויר בתחנת הכוח באשקלון "אז עוד קצת ריח זה לא כל כך נורא", כך שפר.

ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, אמר שהוא לא ייתן שאתר הפסולת יקום במקום: "לא תהיה במקום מטמנה משום תכנונית לא מאשר את זה ללא תב"ע (תכנית בניין עיר), גם אם היזם מתעקש לבנות, לא תהיה לו עבודה כי אני לא אשנע לשם זבל".

תושבי השכונה עדיין לא יודעים כיצד יסתיים מאבקם, מקווים שמישהו שם בעיריית אשקלון יתעשת וימנע את הקמת אתר הפסולת בסמוך לשכונת אגמים.
 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]