הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמים מאיר זבאן (בן 31), עדן אדרי (בן 25) ג'קי מהדיה (בן 26) וזלמן נאמצ'יק (בן 34) עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם.

כתבי אישום הוגשו נגדם בגין סחיטה באיומים.

הרקע:

במהלך חודש מאי 2014 הציע מאיר זבאן למתלונן - בעל עסק לשטיפת רכבים באשדוד,  להצטרף לעסק של חומרי בניין.

זבאן טען כי שווי החנות הוא 900,000 ₪.

לאחר מספר חודשים גילה המתלונן כי שווי המלאי בחנות עומד על כ- 450,000 ₪ פחות מהערך שטען זבאן, והודיע לזבאן כי הוא מעוניין לפרק את השותפות בחנות.

במהלך החודשים שלאחר מכן, ניסה המתלונן פעם אחר פעם להיפגש עם זבאן, ולסכם את פרטי פירוק השותפות, אולם לא הצליח להיפגש עימו ולא קיבל ממנו כל תשלום עבור חובו.

בהמשך טען זבאן כי המתלונן לקח מהחנות דלתות וציוד נוסף, ולמעשה גנב ממנו, ולכן ישלח אליו עבריינים על מנת שיערכו ביניהם בוררות.

לאחר מספר ימים, יצר ג'קי סמהדיה קשר טלפוני עם המתלונן, וביקשו ממנו להגיע אל המשרד לבוררות.

במשרד, נפגשו המתלונן ואחיו עם הנאשמים 1-3 ואחרים.

במהלך הפגישה הסביר המתלונן את דרישותיו להשבת הכסף מזבאן.

 ג'קי סמהדיה שאל את המתלונן והאח אם הם יכולים להביא למשרד עבריין מטעמם, בכדי שיסדירו ביניהם את הסכסוך. המתלונן והאח השיבו בשלילה.

בשלב מסוים במהלך הפגישה התנפל זבאן על המתלונן והיכה אותו באגרופים וסטירות בפניו, כשתוך כדי הוא צועק ומקלל את המתלונן באומרו : "אתה חייב לי כסף", "גנב", "בן שרמוטה", ואיים עליו כי יקח מהמתלונן את בית העסק ואת ביתו, והודיע לו כי הוא "קונס" אותו בגין גניבת הדלתות מהחנות, זאת כדי להניע את המתלונן לוותר על החוב.

האח ניסה לחלץ את המתלונן, אולם זבאן הרחיק אותו והמשיך לאיים על המתלונן.

כמה ימים לאחר מכן הגיעו עדן אדרי וזלמן שלמה ניאמציק אל בית העסק ואיימו על המתלונן במטרה להניא אותו לוותר על חובו של זבאן.

הנאשמים במעשיהם הנ"ל, איימו על המתלונן, בעל פה ובהתנהגות בפגיעה שלא כדין בגופו, ברכושו ובפרנסתו, והטילו עליו אימה בדרך אחרת, הכל כדי להניא את המתלונן לוותר על חובם כלפי המתלונן.

הנאשם בנוסף עשה כן כשהוא משתמש שלא כדין בכח.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]