פליטים סורים שנתקעו במחנות פליטים בטורקיה ונותרו ללא פרוטה, הפכו טרף לסוחרי השתלות איברים. חלק מן הפליטים המדווחים כאילו טבעו בים או נעלמו בניסיון להגיע לאירופה - הם למעשה קורבנות של הרשת להשתלת איברים בלתי חוקית. כך מדווח מקור כורדי.

לדברי המקור, סוחרי האיברים מציעים לפליטים עסקה של ניתוח לקצירת כליה, תמורת סכום כסף שישמש אותם להברחת בני משפחותיהם לאירופה. מדובר בעסקה בסכום ששוויה הוא בין 5,000 ל-10 דולר. במרבית המקרים, חלק התשלום בעסקה כלל איננו מתבצע.  כך לפי המקור.

הפליט עובר ניתוח במקומות רפואיים מאולתרים, כמו קליניקות של רופאי שיניים שאינן מתאימות כלל לניתוחי קצירת כליה. לאחר הניתוח, הוא מוצא את עצמו ברחוב, מבולבל, ללא כליה, ללא משכחי כאבים וחסר אונים לחלוטין.

אולם בכך לא תמו "עלילותיה" של רשת הסחר באיברים. לפי המקור, החשד הוא שבמקרים גרועים יותר, אשר נחקרים בימים אלו, פליטים ש"נעלמו" כביכול בדרכם לאירופה, למעשה מתו על שולחן הניתוחים ואיבריהם נקצרו.

גם בישראל פורסמו בשנים האחרונות מודעות בעיתונות בשפה הרוסית והערבית, שהציעו תשלום עבור תרומת כליה.

ב-2010 נמצא אזרח ישראלי מחוסר הכרה בקליניקה פרטית לחולי לב בפרישטינה בירת קוסובו. במקביל נעצר בשדה התעופה נעצר אזרח טורקי מבולבל שעבר ניתוח לקצירת כליה עבור אותו ישראלי מאשדוד.

נגד בוריס וולפמן, הוגש לאחרונה כתב אישום בישראל בגין מעורבותו ברשת סחר באיברים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]