משרד החינוך יעניק פיצוי בגובה של למעלה מרבע מיליון שקל לצעיר בן 26 מאשדוד בעקבות פציעה שספג מאבן שהושלכה לעברו כשהיה בכיתה ג'.

בחודש פברואר 97', בהיותו תלמיד כיתה ג' בבי"ס היסודי שחר הוא שיחק כדורגל עם חבריו כשלפתע אבן גדולה פגעה בעוצמה בפניו. כתוצאה מהפגיעה הוא איבד דם רב, התעלף והתעורר רק באמבולנס בדרכו לחדר המיון של בית חולים קפלן ברחובות.

בדיעבד התברר כי אחת התלמידות,  שהייתה גדולה ממנו בכמה שנים שיחקה עם ילד אחר שהשליך אבן לעברה והיא בתגובה השליכה אבן שפספסה את החבר ופגעה בתלמיד כיתה ג' ששיחק כדורגל עם חבריו.

לטענתו, שנים לאחר התקרית הוא עוד המשיך  לסבול מבעיות רפואיות שנגרמו מאותה פגיעה, הוא נאלץ להתפטר מעבודתו עקב בעיות נשימה ומגבלות גופניות אחרות שמהן סבל לאורך כל השנים.

הוריו הגישו תביעה באמצעות עורכי הדין ניצן וגיל הראל, שבמסגרתה, בית המשפט מינה רופא מומחה שיאבחן את מצבו.

בחוות דעת קבע הרופא כי הוא סובל מנכות קבועה בשיעור של 20%, וסובל בין השאר גם משינויים בצורת האף החיצוני ומפגיעה אסטטית קוסמטית המפריעה לו בחיי היום יום.

לעומת התובעים, במשרד החינוך טענו כי האירוע התרחש באופן מקרי, וכי הוא אינו נושא באחריות חוקית להתרחשויות מעין אלו.

כמעט 20 שנה עברו מאז - ובמסגרת ההסדר בין הצדדים, סוכם כי הצעיר יפוצה על ידי משרד החינוך, זאת מבלי שהמערכת תודה באחריותו לפציעה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]