הזכיין של סניף רשת אפרודיטה בסטאר סנטר, המתמחה בהלבשה תחתונה לנשים,  נקלע לקשיים כלכליים ולכן החליט לסגור אותה, ובאוקטובר 2012 הוא מסר לעובדות שלו מכתבי פיטורים. במעמד זה סיפרה לו העובדת לזכיין שהיא בהריון.

החנות הועברה לניהול על ידי בעלי הרשת, ומנהלת משאבי האנוש מטעמה ראיינה את העובדות המפוטרות כדי לקלוט אותן מחדש לעבודה תחת הרשת.

 לטענתה של התובעת הייתה היחידה מכל העובדות שלא עברה את הריאיון.

 בחודש ספטמבר 2013 היא הגישה תביעה נגד הרשת בטענה שלא התקבלה לעבודה בחוסר תום לב ורק  בגלל שהייתה בהיריון, מה שיצר אפליה.

בנוסף, היא הגישה תביעה נגד הזכיין שלא שילם לה פיצויי פיטורים, הפרשה לפנסיה ודמי הבראה.

בכתב ההגנה טענו ברשת באפרודיטה שהם מעסיקים  כ-400 נשים, המהוות  כ-97% מכלל עובדי הרשת, ובהן עובדות שיולדות מעת לעת כדבר שבשגרה.

בא כוה של הרשת טען גם שבראיון התובעת לא נשאלה שום שאלה הקשורה להריון והדבר כלל לא היה ידוע לנתבעת.  הרושם שהיא יצרה בראיון היה של  חוסר מוטיבציה , תודעת שירות לקויה ואף דרישה לתנאי שכר גבוהים מהמקובל ולכן היא לא התקבלה.

 פסק הדין:

השופט אילן סופר, קבע שהתובעת הוכיחה שהיא התאימה לתפקיד, שבו עבדה כמעט שלוש שנים בהצלחה רבה, מכאן שהרשת היא זו שצריכה להוכיח שההפך הוא הנכון, משלא עשתה כן, המסקנה המתבקשת היא שהתובעת לא התקבלה לעבודה בגלל ההיריון, ובכך הפרה אפרודיטה את החוק.

עוד פסק השופט - מאחר שלא מדובר בעובדת שפוטרה, אלא באישה שלא התקבלה לעבודה מחמת הריון, מגיע לה פיצוי מכוח חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, שמטרתו להזהיר מפני חומרת האפליה ולהבטיח הגנה משפטית באמצעות פסיקת פיצויים אפקטיבית, ולא סמלית.

השופט פסק שאפרודיטה תפצה את התובעת ב-70 אלף שקל - מתוכם 50 אלף שקל מכוח החוק ו-20 אלף שקל על עוגמת נפש.

השופט גם קיבל את תביעת העובדת נגד הזכיין שפיטר אותה על הפרשי פיצויי פיטורים, אי הפרשה לפנסיה ופדיון דמי הבראה בסך 5,894 שקל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]