מחירי הדירות בישראל עלו בחודשים אפריל-יוני 2015 ב-5% בממוצע לעומת מחירם בתקופה המקבילה לפני שנה. כך עולה מהסקירה של השמאי הממשלתי במשרד המשפטים שפורסמה היום (א'). הסקירה מבוססת על מדידת מחיריהן של דירות 4 חדרים ב-16 ערים מרכזיות בישראל.

השמאי הממשלתי מציין בסקירתו כי הנתונים מצביעים על מגמת התגברות של עליות המחירים בשוק הדיור, בהשוואה לשנת 2014, שבה נרשמו עליות מחירים של כ-1% מידי רבעון. 

השמאי מציין עוד בדו"ח כי "הציבור, שבשנה החולפת היה שרוי בהמתנה לתוצאות הבחירות וגיבוש מדיניות דיור חדשה, חדל להמתין וחזר לרכוש דירות. ניתן לראות כי חלה עלייה חדה במספר הדירות שנמכרו יחסית לרבעון הקודם".

לדבריו, לשווק את כל קרקעות מדינה במכרזי מחיר למשתכן, אינם משפיעים כרגע על השוק. "פעולות אלה יניבו דירות זמינות בטווח זמן של שנתיים לפחות ולכן פתרון קרוב אינו נראה באופק, ונראה שלא השפיע על ערכי שווי הדירות ברבעון הנסקר".

על פי נתוני השמאי הממשלתי, מחיר דירת ארבעה חדרים ממוצעת באשדוד עומד על כ-1,364,000 ש"ח. אחוז השינוי במחיר הדירה לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה עומד על 7%. 

באשקלון השכנה, שרבים מתושבי העיר הצעירים היגרו אליה בשנים האחרונות, מחירי הדיור ממשיכים לעלות ואף להדביק את הפער מול אשדוד. על פי נתוני השמאי הממשלתי, מחיר דירת 4 חדרים ממוצעת באשקלון עומד על כ-1,004,000 ש"ח ומדובר בעליית מחיר של 11% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]