אופניים חשמליים הפכו מזמן לכלי תחבורה לגיטימי, נערים ללא רישיון נהיגה מתניידים עם האופניים ממקום למקום, מבוגרים שנמאס להם לעמוד בפקקים ולחפש חניות וסתם מי שאוהב לנסוע באויר הפתוח.

החל מהשבוע הבא, שוטרי התנועה שעד היום אכפו עבירות תנועה של רכבי ארבעה גלגלים ורכבי דו גלגלי ממונעים, יחלו לאכוף את החוק גם בעניין האופניים החשמליים.

כפי שניתן לראות בתמונה, הקנסות מתחילים מ-250 שקלים לרוכב שירכב ללא קסדה, מי שירכב על מדרכה שאינה מיועדת לשבילי אופניים יקנס ב-500 שקלים ומי שיעז לדבר בטלפון הנייד או חלילה לחצות את הצומת באור אדום, יקנס ב-1000 שקלים, בדיוק כמו נהגי רכבים ממונעים.

עוד הוחלט כי ככל הנראה בהמשך המגמה לאכיפת עבירות תנועה של רוכבי אופניים חשמליים, בהמשך, תנתן אפשרות גם לניידות הפיקוח העירוני אשר מופעלות על ידי העירייה, לאכוף עבירות תנועה של רוכבי אופניים חשמליים ותנתן להם האפשרות למסור דו"חות לאותם רוכבים שיעברו על החוק.

על פי החוק שנקבע מוקדם יותר השנה, חל איסור לנסוע באופניים החשמליים במהירות שעולה על 25 קמ"ש, חל איסור רכיבה של ילד מתחת לגיל 14 וכמובן אסור לנסוע על מדרכה שאינה מיודעת לרכיבת אופניים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]