השמאי הממשלתי פרסם סקירה שלפיה מחירי הדירות עלו גם בשנת 2014 ב-5%. ברבעון האחרון (אוקטובר-דצמבר) - עלו המחירים ב-1.1 אחוז לעומת הרבעון הקודם. כמו כן, נרשם זינוק במחירי הדירות בכמה ערים מרכזיות.

סקירת השמאי הממשלתי מבוססת על השוואה בין מחירן של דירות בנות 4 חדרים בערים. במשרד המשפטים מודדים את מחירן של דירות אלו מפני שלטענתם מדובר בדרך הבטוחה והמדויקת ביותר למדוד שינויים ברמות המחירים, מבלי שדיווחים לא מדויקים ופערים ברמת הבנייה יטו את התוצאות. במסגרת הסקירה הנוכחית נבדקו מחיריהן של 4,000 דירות ב-16 ערים שונות.

מהסקירה עולה כי בין הרבעון הרביעי של 2014 לרבעון הרביעי של 2013 עלו המחירים בראשון לציון, בנתניה ובאשדוד ב-8%. עלייה של 7% נרשמה בירושלים ובאשקלון, באר-שבע ומודיעין עלו המחירים ב-6%. העיר היחידה שבה הדירות לא התייקרו בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013 היא תל-אביב, שבה שמרו המחירים על יציבות.

לפני כחודש פרסם אשדוד נט כתבה על העליה הגבוהה במחירי הדירות באשדוד ב-15 השנים האחרונות. 

טבלת מחירי הדירות - כפי שפרסם השמאי הממשלתי:

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]