על פי סקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ששוחרר לפרסום היום (ה') -מוצגים נתונים השוואתיים בין ערי ישראל בנושא הדיור מ-1997 עד 2012.

אם בשנים  1997 - 2000 אזרחי אשדוד יכלו לרכוש דירות במחירים שנעו סביב ה 450-550 ש"ח לדירת 4 חדרים ו 550-600 אלף ש"ח לדירת 5 חדרים גדולה...הרי שהיום שהקפיצה של המחירים באשדוד הפכה לגבוהה ביותר בישראל עד כפול מאשר בשנים אלו.

הסיבות העיקריות שאשדוד עשתה את הקפיצה היקרה ביותר הן -

ההיצע הנמוך מאוד יחסית, גל העלייה מצרפת, רזרוות הקרקעות הנמוכה, הסחבת באישורי הבנייה והביקוש ההולך שהלך וגבר לדירות בעיר אשדוד הן מתוך העיר והן מערי המרכז (ביקוש שנעצר בשנים האחרונות עקב יוקר הדירות).

אחרי אשדוד, העיר רחובות נמצאת במקום השני עם עלייה של 73.7% בשווי הדירות.

בתל אביב-יפו נרשמה עלייה  של 65.5% בשווי הדירות מאז שנת 1997 , מה שנחשב לעלייה גבוהה מאוד, אך גם עלייה גבוה זו היא הרבה פחות מאשר באשדוד.

-

עד שנת 2008, לא היה שינוי משמעותי במחירי הדירות והם עלו בשיעור מתון ברוב הערים שנבדקו, ובחלקן נרשמה אף ירידה בשווי הדירות.

אולם החל משנת 2009 החלה העלייה המשמעותית בשווי הדירות בכל הערים בישראל ובכל שנה חלה עלייה נוספת.

נראה כי החל משנת 2014 - עליית מחירי הדיור מתמתנת ויש המצפים שלאחר הבחירות תתחיל מגמת ירידה (תלוי בממשלה שתקום - חברתית או ימנית)

-

ללוח הדירות הגדול של אשדוד נט - לחצו כאן -

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]