הפרשה שנחשפה לראשונה בתוכנית התחקירים "כולבוטק" מגיעה לסיומה עם גזירת עונשו של רוברט פאר, כבאי לשעבר מאשקלון שהורשע על פי הודעתו בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, פאר שעבד בתחנת אשקלון ככבאי, דרש וקיבל שוחד מארבעה בעלות גנים פרטיים באשדוד תמורה לקבלת היתר כבאות. על פי עובדות כתב האישום, פאר קיבל סך של 16,500 ש"ח במרמה, תוך הצגת מצגי שווא ואיום על סגירת הגנים אם לא יתקבל אישור הכבאות.

מעשיו של פאר נחשפו לאחר שבעלה של בעלת גן פרטי פנה לתוכנית התחקירים "כולבוטק", שתיעדה את קבלת השוחד והגיעה לבעלות גנים פרטים נוספים מהם קיבל פאר שוחד.

פאר הודה במסגרת הסדר הטיעון בארבעה אישומים של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. היום גזר בית המשפט המחוזי בב"ש את עונשו: שנת מאסר והשבת הכספים שלקח במרמה כשוחד מבעלות הגנים.

השופט אליהו ביתן כתב בגזר הדין: "העובדה שהנאשם שירת ככבאי בעיר אשקלון והוא לא היה
קשור בתפקידו לבדיקות גני ילדים ולהוצאת אישורים להם, ובכל זאת הוא ידע להגיע
לגנים הנכונים, בעיר אשדוד, ולאחר מכן, במקרים בהם הוא קיבל כסף מהגננות, הוא מסר
להן בתוך זמן קצר את האישור הרשמי המיוחל, מטרידה מאוד ומלמדת לכאורה על מעורבות
של בעלי תפקידים נוספים במערך הכבאות במעשי המרמה המתוארים". כאן המקום לציין שהנאשמים היחידים בפרשה היו רוברט פאר ומנשה אגסי, בעל חברה לציוד כיבוי.

"אמנם, גם התנהגות הגננות ראויה לביקורת, שכן, מנקודת מבטן הן ויתרו על מערכות כיבוי אש הנחוצות לבטיחות ילדי הגן, כדי לחסוך כסף, והן שילמו שוחד, אולם, הנאשם הוא עובד הציבור, הוא איש המקצוע, והוא זה שהציג את הרעיון ויזם את ההצעה. ובנוסף, לא הגננות הן העומדות היום לדין", כתב השופט ביתן טרם גזירת דינו של פאר.

בסופו של גזר דין קובע השופט ביתן כי רוברט פאר ירצה שנת מאסר בפועל וכן עליו לשלם פיצוי לכל אחת מארבעת המתלוננת, פיצוי בסך 5,000 ש"ח, בנוסף עליו להשיב לתוכנית כולבוטק סכום של 6,500 ש"ח, סכום שנמסר לבעלה של אחת מבעלות הגנים לצורך תיעוד השוחד.

צילום: ארכיון אשדוד נט


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]