בו בזמן שמאבקים פוליטים ואחרים משתקים את הבנייה באשדוד ולא נראים באופק הקרוב מגוון פרויקטים לבנייה שיאפשרו חיים למשפחות ויעשירו את הקופה הציבורית,

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז אישרה  את תוכנית "מתחם האלף" בעיר ראשון לציון, במסגרתה יוקמו כ-5,000 דירות בצפיפות של 13.5 דירות לדונם ועוד 1.2 מיליון מ"ר עבור שטחי תעסוקה.
סה"כ 2 מיליון מטר בנייה על שטח של 1,480 דונם שתכלול גם פארק עירוני ומתחמי פנאי. 

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה הפקידה זה מכבר את תוכנית המתאר של העיר ראשון לציון, שצופה גידול של כ-100 אלף תושבים עד שנת 2030. מדובר בתוכנית אשר מתווה את מדיניות שימושי הקרקע בעיר לשנים הבאות. בתחום המגורים, התוכנית צופה את בנייתן של 40 אלף יחידות דיור אשר יעלו את אוכלוסיית העיר לכ-330 אלף איש.

עד 2030 מתכנננים בראשון לציון לאשר עוד 40 אלף יח"ד.

באשקלון ממשיכים לפרוח ולמשוך את תושבי אשדוד אליהם:
בצל המצב הביטחוני, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באשקלון אישרה תוכנית להקמת 9,500 דירות חדשות בעיר. מדובר בתוכנית שנקראת "עיר היין" וחלה על החלק הצפון-מזרחי של אשקלון, שצפויה להגדיל את אוכלוסיית העיר הדרומית ב-35 אלף תושבים.

התוכנית חלה על שטח של כ-2,545 דונם ואמורה לחדש את הפארק הארכיאולוגי "עיר היין", לצד שילוב של בנייה מודרנית הכוללת מגורים, תעסוקה, מסחר, מבני ציבור, דיור מוגן, שטחים ציבוריים פתוחים וכבישים.

צפיפות הבנייה הממוצעת בפרויקט היא של עד 14 יחידות דיור לדונם. הדירות ייבנו בבנייה רוויה בגובה שבין 6-18 קומות, ובבנייה נמוכה עם יחידות דיור גדולות של 5-6 חדרים משולבות בדירות גן.

אפילו ביבנה אחות הקטנה המתוכננים להיבנות עוד כ 11,000 יחידות דיור שנמצאים בהליך תכנון מתקדם

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]