על פי הפשרה שהושגה, חברת הביטוח תעביר כ-80 אלף ₪ לחיסול המשכנתא שלקח המנוח ותעביר לאחותו את יתרת התגמולים בסך כ-120 אלף ₪. בתביעה שהוגשה לפני כשנה לבית המשפט השלום בקריית גת, נטען כי אחיה, בן 51 במותו,  לקח בשנת 96' משכנתא לצורך רכישת דירה ברחוב הפלמ"ח ברובע ג' בעיר.

כחמש שנים לפני מותו, סוכן של חברת הביטוח הציע לאחיה להחליף את פוליסת ביטוח החיים למשכנתא שלקח מבנק טפחות, בפוליסה מסוג "בית בטוח" שכללה בין היתר, כיסוי ביטוחי במקרה מות המבוטח.

לפני כשלוש שנים ס' הלך לעולמו עקב מחלת סרטן הדם בה לקה בפתאומיות. אחות הנפטר, שהייתה ערבה להלוואת המשכנתא והמוטב  בפוליסת הביטוח, דרשה מחברת הביטוח לממש הסעיף בפוליסה המכסה את חוב המשכנתא שנותר ביום פטירתו. חברת הביטוח דחתה הפניה בטענה כי המנוח העלים לכאורה עובדת היותו חולה במחלת ריאות כרונית, אי ספיקת כליות, גידול בכליה, הפרעות בקצב הלב וכבד שומני.

עו"ד לינדנברג העוסק בניזקי גוף, טען בכתב התביעה כי אין מדובר במחלה ממושכת  אשר המנוח בחר להסתיר בכוונת מרמה ערב חתימתו על הסכם הביטוח. לטענת עוה"ד, מכתב הדחייה מהווה ניסיון בוטה של חברת הביטוח לפטור עצמה מקיום חובותיה. עוד נטען כי רופאיו המטפלים לא ידעו על קיומה של המחלה ממנה נפטר. למנוח נודע על מחלתו בשנת 2009 כשנה לאחר שחתם על הפוליסה החדשה.

בתביעה המקורית האחות תבעה 250 אלף ₪ ועל פי הפשרה שהושגה בימים אלה, האחות תקבל את מרבית הסכום המקורי אותו תבעה כאשר החברה טוענת כי "הסכום משולם כמחווה של רצון טוב מצד החברה מבלי שתכיר בחבותה לתשלום".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]