25 אלף שקלים פיצוי עבור נזק שנגרם לצמיגים במכוניתו לאחר ש'עלה' על בור במהלך גשמי חורף 2012. כך נקבע בהסכם פשרה בין פרקליטיו של האיש לבין חברת הביטוח של עיריית אשדוד.

בעל הרכב הגיש תביעה לבית המשפט באשדוד באמצעות עו"ד ניצן וגיל הראל.

לטענתו -  ב-4 לדצמבר 2012 בשעת צהריים,  הוא נהג ברכבו (רכב הב.מ.וו דגם 1 M מודל 2012 ) מרחוב המתכת לרחוב הבטיחות באזור התעשייה  הצפוני באשדוד.   בהגיעו לכיכר פנה באיטיות ימינה עקב גשם עז שניתך וראות לקויה, ומיד עם כניסתו לצומת שמע חבטה עזה בצד השמאלי של הרכב.

הוא יצא מהרכב ואז הבחין  כי צמיג אחורי שמאלי שלו נקרע וכי חישוק הצמיג הקדמי והצמיג הקדמי נפגעו. מסתבר כי החבטה אירעה כתוצאה מבור ענק שנפער בכביש אשר היה מכוסה במי הגשמים ולא ניתן היה לראותו.

שמאי רכב שבדק את הרכב, קבע כי לרכב נגרם נזק בשווי של כ-27 אלף שקלים  בעיקר בגין עלות הצמיגים והחישוק העומדים על כ-21 אלף שקלים, זאת, בנוסף לנזק לפח.

בכתב התביעה נטען כי העירייה התרשלה בכך  שלא תחזקה כיאות את הכבישים בשטחה המוניציפאלי , לא התריעה ולא גדרה את מקום המפגע, התעלמה מהסיכונים בחשיפת הנהגים לכביש משובש ומסוכן מבלי יכולת לראות זאת בזמן גשם ולא נהגה כפי שעל רשות מקומית סבירה היה לנהוג בנסיבות העניין.

לאחר שהוגשה התביעה  התקיים משא ומתן מחוץ לכותלי בית המשפט, בין עו"ד הראל, באי כוחו של בעל הרכב, לבין חברת הכשרת הישוב המבטחת את העירייה.

השבוע הושגה פשרה האומרת כי - העירייה תשלם לבעל הרכב 25,000 ₪ בגין הנזק שנגרם מהבור שנפער בכביש.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]