לא היה יותר פשוט לשלם? בשנת 2009 התקשרה החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד עם חברת גלובוס 2000, כדי שהאחרונה תקים עבור תיאטרון של החברה העירונית אתר אינטרנט. 

האתר הוקם ובנוסף רכשו בחברה העירונית מסך LCD 42 אינץ' וטונרים, אך הכסף על כל אלה לא הגיע לנותן השירות - גלובוס 2000, שמצידו הגיש תביעה בבית המשפט, באמצעות עורכת הדין יפעת בן אבי בראון נגד החברה העירונית לתרבות הפנאי.

בחברה העירונית ביקשו לדחות את התביעה וטענו כי האתר הוקם בצורה רשלנית, הכיל רק שני עמודים ונכתב בשפה רוסית קלוקלת ושגיאות כתיב רבות. בחברה העירונית טענו עוד כי האתר לא עוצב על פי מה שהזמינו ולמעשה האתר יצר יותר נזק מתועלת. בנוגע למסך והטונרים, שגם לא שילמו בחברה העירונית, טענו האחרונים כי אלה כלל לא הוזמנו על ידם ולא סופקו להם.

התובעת (חברת גלובוס 2000) הזמינה לעדות את מנהל מתנ"ס חרצית לשעבר, אלי אבוחצירה, שהוא מי שהזמין את אתר האינטרנט, את המסך ואת הטונרים. בעדותו אמר אבוחצירה כי אכן הוא התקשר עם החברה להקמת אתר אינטרנט, הזמין את המסך ואת הטונרים ואלה סופקו. בחברה העירונית ביקשו לדחות את עדותו של אבוחצירה ולא לתת לה משקל, למרות שמדובר בעובד שלה ואין לו כל אינטרס מול החברה התובעת. 

על טענות החברה העירונית על כך שאתר האינטרנט הוקם לא לפי דרישתם, ציינה החברה התובעת כי נציגיה נפגשו מספר פעמים עם נציגי התיאטרון, לב ספיבק ואלכסנדרה קון, וכי האתר הוקם לשביעות רצונם. מנגד, בחברה העירונית התקשו להציג תכתובות על כך שהתלוננה על ליקויים בהקמת האתר, ובבית המשפט אף התקשה ספיבק להסביר מה בדיוק לא בסדר באתר שהוקם.

בית המשפט מקבל את התביעה במלואה ומחייב את החברה העירונית לשלם לתובעת סכום של 20,814 ש"ח עבור הקמת אתר האינטרנט ורכישת הציוד, ובנוסף תשלם החברה העירונית לתובעת הוצאות משפט בסך 2500 ש"ח. תוסיפו לכל אלה את הוצאות המשפט של החברה העירונית, בנוסף לימי העבודה שהיו צריכים להתבזבז כדי לצאת להעיד בבית המשפט, והרי לנו הוצאה כספית לא מבוטלת, שהייתה יכולה להימנע אם בחברה העירונית היו משלמים עבור ציוד ושירות שקיבלו.


 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]