לפני כשנה, נציגי חברה יזמית בשם 'יסודות', הידפקו על דלתות דיירי הבניין ברחוב דוב גור 33 באשדוד. החברה אשר הציגה עצמה בתור חברת יזמות פרויקטים בעלת רקורד בתחום, הציעה לדיירי הבניין לבצע עבודות בנייה במסגרת תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38).
 
לדיירים הובטח כי במסגרת העבודות בבניין יחוזקו יסודות הבנייה בפני רעידת אדמה, תותקן מעלית, ייבנו חדרי ממ"ד לכל דירה לצד מרפסת שמש, ישופצו חזיתות הבניין ועוד שלל הבטחות. חברת יסודות הסבירה לדיירים כי היא חברה אשר מבקשת לחדור לשוק הנדל"ן בעיר אשדוד ואף להציג את הפרויקט הנוכחי כפרויקט הדגל שלה. לאחר תצוגה די משכנעת של הדברים, הסכימו הדיירים לביצוע העבודות בבניין.
 
בין עוה"ד לדיירים הוסכם כי עליהם לשלם את שכר הטרחה שלו בטרם יחלו העבודות, ובמידה ודייר מסוים לא יוכל להשיג את הכסף, התחייבה החברה היזמית, לשלם את ההפרש. לאחר מו"מ ארוך, הגיעו הצדדים לנוסח הסופי של ההסכם שעליו חתמו כל דיירי הבניין. לאחר תקופה ארוכה, בה החברה היזמית לחצה לחתום על חוזה בנושא, היא החליטה לחזור בה באופן פתאומי וללא כל סיבה נראית לעין. הדיירים, מצאו את עצמם מול הבטחות ריקות מתוכן והסכם שאינו מכובד. לאור התנהגותה החברה ואי עמידתה בהסכם מסיבות שאינן מובנות לאף אחד, החליט ועד הדיירים לתבוע את חברת היזמות ולהזהיר את ציבור התושבים מפני התנהלות פוטנציאלית דומה של חברות יזמיות אחרות.

הדיירים, אשר שכרו את שירותיו של עו"ד עמנואל יוזוק, מומחה לעסקאות מקרקעין ממשרד יוזוק, מלכין & אשל, על מנת לייצגם בעסקה אל מול החברה, בחרו בו לייצג אותם בתביעה שהוגשה מטעמם כנגד חברת 'יסודות'. לפני מספר ימים, לאחר מאבק משפטי ממושך, בית משפט השלום באשדוד, קבע כי החברה היזמית לא עמדה בהסכם שנחתם בינה לבין הדיירים וכי עליה לשלם לדיירים 52,000₪ כמו גם הוצאות משפט ושכר טרחה עו"ד בסך של 7,000 ₪.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]