האם נשק השביתה ישוב היום (ג') לידי עובדי הנמלים?

 לאחר שהמשא ומתן בין הצדדים  נכשל, יכריע היום סגן נשיא בית הדין הארצי לעבודה, יגאל פליטמן, בשאלה - האם העובדים רשאים לפתוח בשביתה.

על פי ניסיון העבר, אותו  סגן הנשיא פליטמן, מנע מהעובדים לשבות במחאה על הקמת הנמלים החדשים ובחר להורות לצדדים לשוב להידברות. 

אבינועם שושן מעריך : "אני מאמין שסגן הנשיא פליטמן יתן לנו את זכות השביתה,,  אמרנו שלא בהכרח נשבית את הנמל אם נקבל אישור לשביתה. אני מאמין שיאשרו לעובדים לשבות, כי זה צודק".

הדיון המכריע שיערך היום ואיום השביתה המתקרב הובילו ביממה האחרונה לחידוש המגעים עם הנהלת משרד התחבורה. במשרד עצמו ממעיטים בסיכוים להגיע לפשרה טרם הדיון, ונערכים כבר לאפשרות של שביתה ממושכת.
בשבוע שעבר שר התחבורה ישראל כץ העריך:  "אני סקפטי בנוגע לאפשרות למנוע שביתה. אנחנו נערכים לשביתה, אבל אני כבר יכול להגיד זו תהיה שביתת שווא.  אם ישבתו שבוע, חודש או אפילו שנה לא נשנה את ההחלטות שלנו".

במשק כבר נערכים לספוג את השלכות השביתה.
מנכ"ל איגוד התעשיינים, אמיר חייק, אמר כי שביתה בת שבוע צפויה להסתכם בנזקים בסכום מוערך 350 מיליוני שקלים: "אני מקווה שהצדדים ילבנו את המחלוקות ביניהם." 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]