"אושר גדול", אלו הן המילים היחידות שהצלחנו להוציא מאריה איטח (כתבה מלאהעם איטח ננסה לעלות בהמשך)

אריה איטח, האיש שאנחנו מכירים כ"מר ביטחון" של אשדוד, האיש שנחרת בזיכרוננו כמי שהניע וריכז את כוחות החירום במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ונמצא בכל מקום ואירוע בעיר, עבר שנים לא קלות (בלשון ההמעטה)

איטח, אלוף משנה במילואים, אב שכול שאיבד את בנו צחי במלחמת לבנון השנייה ונחשב לעובד מצטיין,  הואשם כי ביצע את המעשים בשלוש עובדות באגף הביטחון שעליו היה ממונה.

בכתב האישום נטען כי איטח פנה לאחת העובדות במחלקת הביטחון, ואמר לה אמירות בעלות אופי מיני . במקרה אחר נטען שאיטח ניסה לחבק ולנשק את העובדת בניגוד לרצונה בעת שהייתה בחודשי הריון מתקדמים.
בנוסף, נטען כי איטח הטריד עובדת בהערות והתבטאויות בעלות אופי מיני וביקש ממנה לדגמן בשבילו במסגרת לימודי הצילום שלו. בעת הצילומים, כך לפי כתב האישום, ביקש ממנה להפגין מיניות. כמו כן, ניסה לנשק את העובדת בפיה בניגוד לרצונה.

איטח טען לאורך כל הדרך כי מדובר בעלילה מרושעת. בגרסאות של המתלוננות, היו סתירות ודברים תמוהים.
מולן עומדת הגרסה של אריה איטח עצמו. כמו כן, נחקרו מספר עדים, שסתרו את ההודעות של שלוש המתלוננות, אך הפרקליטות החליטה בסופו של דבר להעביר את ההחלטה בעניין לבית המשפט.

עורך דינו טען:
"איך יכול להיות שלפחות שתיים מהמתלוננות היו אצל איטח בבית, הצטלמו מחובקות איתו ואחר כך הגישו נגדו תלונה? לטעמי יש כאן משהו מסריח, כנראה ביטוי של יריבות פוליטית".

בדיונים בבית המשפט, פרקליטו של איטח, עו"ד רובינשטיין,  טען הוא אינו יכול להגן על מרשו מבלי שיוכל לכול היותר לספק אליבי לשעות ולאירועים.
הגיע אליו מידע ששלושת המתלוננות נגד איטח ישבו בחדר אחד עם קצינת משטרה והייתה להן האפשרות לתאם גרסאות.

עוד עלה  כי - המתלוננות לא פנו למשטרה, אלה מודיע, שעל זהותו הוטל חיסיון, הוא שפנה לראשונה למשטרה. 

פרקליטו של איטח מבקש מבית המשפט לחשוף את זהות המודיע, אך בפרקליטות התנגדו.

פרקליטו של איטח טען : "מה שעומד מאחורי זה סיפור פוליטי. במסגרת מילוי תפקידו הוא עלה על פרשת שחיתות בעיריית אשדוד. ניגש למודיעין משטרת אשדוד, לפני המתלוננות ואז למחרת אישיות פוליטית בכירה בעיריית אשדוד ניגשת אליו ואמרה לו "הלכת להשטנקר במשטרה ואם היה לך לשון עם עצם הייתי שובר לך את כל הפה". עוד הוסיף עו"ד רובינשטיין - שמישהו במשטרה טרח להעביר את תלונתו של איטח לאותה הדמות הפוליטית הבכירה, וגם את זה דרש עו"ד רובינשטיין לחקור.עו"ד רובינשטיין

במהלך דיון חסוי איטח ופרקליטו בקשו לחשוף בפני בית המשפט את השחיתות אותה חשף איטח, את רכז המודיעין שקיבל תלונתו וכן את הדמות הפוליטית שלטענתו איימה עליו.

לאחר שהמתלוננות העידו בבית המשפט, החליטה השופטת להיעתר לבקשת פרקליטיו של איטח, ולהורות על חשיפת שמו של המקור, בניגוד לעמדת הפרקליטות.
במשטרה ובפרקליטות התנגדו בתוקף ואמרו כי חשיפת המקור תביא לפגיעה במתלוננות.

בעקבות זאת יצאה היום הודעה מהפרקליטות כי היא מבקשת לבטל את כתב האישום - להלן ההודעה:

הודעת הביטול של פרקליטות מחוז דרום-פלילי:

 הפרקליטות הודיעה היום לבית משפט השלום באשדוד כי היא נאלצת לחזור בה מכתב האישום נגד אריה איטח, עקב החלטת בית המשפט הנכבד, מיום 31.10.13, לחשוף מקור שמסר מידע מודיעיני בתיק, ולמסור את פרטיו לב"כ הנאשם, זאת טרם שמיעת פרשת ההגנה.השופטת גילת שלו

 נזכיר, כי אריה איטח, קב"ט עיריית אשדוד, הואשם במסגרת כתב האישום שהוגש נגדו, בביצוע שורת עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים כלפי שלוש עובדות שעבדו תחת ניהולו.

בתום שלב פרשת התביעה, ולאחר שהמתלוננות העידו בתיק, החליט כאמור בית משפט השלום באשדוד (כב' השופטת גילת שלו), לבקשת בא כוחו של הנאשם, להורות על חשיפת שמו של המקור, בניגוד לעמדת הפרקליטות. יצוין, כי הבקשה כבר נדונה בבית המשפט בתחילתו של ההליך, אך בזמנו בקשת הנאשם בעניין זה נדחתה. 

 לאחר בחינת ההחלטה ע"י גורמי המשטרה הרלוונטיים, כמו גם ע"י הפרקליטות, ולאור הצורך וההכרח להגן על זהות מקורות משטרת ישראל וגופי האכיפה בכלל, ועל זהות המקור דנן בפרט, הוחלט כי אין ביכולתה של המדינה לאפשר את חשיפת זהות המקור [צעד אשר עלול להוביל לסכנת חיים ולפגיעה קשה בעבודת המודיעין של המשטרה].

לאור זאת, ובשל היעדר מסלול דיוני הקבוע בחוק, המאפשר לפרקליטות לערור על החלטת ביהמ"ש הנכבד, הוחלט בשלב זה שלא להמשיך בניהול ההליך המשפטי בביהמ"ש השלום [כשהדרך היחידה לכך הינה חזרה מהאישום], ולהגיש ערעור על ההחלטה לחשוף את זהות המקור לבית המשפט המחוזי.

יודגש, כי אין בצעד זה- על אף שמשמעותו הינה הפסקת ניהול ההליך לעת הזו – כדי ללמד דבר על קביעה כלשהיא בדבר בירור אמיתות התלונות שהגישו המתלוננות בתיק. אדרבא, הפרקליטות עדיין סבורה כי מדובר בתלונות אמת, וכי יש סיכוי סביר להרשעת מר איטח במיוחס לו בכתב האישום [זאת בהנחה שערעור המדינה בנושא חשיפת המקור יתקבל, וההליך יחזור להתנהל בביהמ"ש]. המתלוננות מלוות ע"י מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית בשפלה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]