רומן קנטרזי, בעלים של אתר האינטרנט "השווה" למשלוח פרחים ולמכירת מוצרים נלווים, מאשים את מתחרהו האשדודי, אלי בן-זקן בהעתקת דפים שלמים מקטלוג משלוח הפרחים שלו והצגתם באתר האינטרנט המתחרה המופעל על ידו.

בכתב התביעה הוא טוען כי  האתר שלו הינו ייחודי וראשון מסוגו בארץ, העוסק בהשוואת מחירי פרחים מחנויות פרחים מובחרות בארץ, ומאפשר לבצע משלוחים בחינם כהטבה לגולשים לפי מספר קטלוגי לכל יעד בארץ ובעולם, ללא פערי תיווך.

התובע טוען כי על-מנת לקדם את מכירת מוצריו הוא ערך קטלוג ייחודי המציג את מוצריו, כאשר כל תצלומי הקטלוג הוזמנו ועוצבו על ידו. לטענתו, בן-זקן מציג באתר שלו עשרות תמונות שנלקחו והועתקו באופן מלא מהקטלוג שבבעלותו.

עוד הוא טוען כי לא קיבל כל פיצוי כספי על השימוש שנעשה בתמונות באתר המתחרה של בן זקן וחמור מכך – למרות פנייתו של התובע להפסקת הפרסום,  הוא המשיך בפרסום הפסול ואף טען בשיחה טלפונית עמו כי הוא מסרב להיעתר לדרישתו להסיר מהאתר שלו את התמונות השייכות לו, וזאת מאחר שבעבר עשה הנתבע שימוש בשירותי הפרסום של התובע.

קנטרזי טוען כי בגין הפרת זכות היוצרים שלו, לרבות זכותו המוסרית בתמונות, הוא זכאי לפיצויים סטטוטוריים בסך כולל של 240,000 שקלים ובנוסף בגין עוולת גניבת עין הוא זכאי לפיצויים סטטוטוריים בסך 100,000 שקלים.

לדברי התובע, הוא זכאי עוד לפיצויים בגין עשיית עושר ולא במשפט, עוגמת נפש, ופגיעה במוניטין, ובסך הכול הוא זכאי לפיצויים בסכום של 380,000 שקלים, כאשר הוא שומר על זכותו לתיקון סכום התביעה בהתאם למידע שיתקבל בידו בשלב גילוי המסמכים והשאלונים בנוגע להיקף מעשי ההפרה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]