אחרי שבישר אשדוד נט לראשונה על הכוונה לצאת למכרז לפרויקט פינוי בינוי במתחם פלדות כבר בחודשים הקרובים, בימים האחרונים הושגה פריצת דרך של ממש, שלמעשה סוללת את הדרך לסיום ההזנחה וחוסר הטיפול בבעיות במתחם מאז הקמתו.

במתחם פלדות כידוע ישנן 84 יח"ד המשמשות כדיור ציבורי (מתוכן 8 בבעלות פרטית שנרכשו עם השנים). שנים רבות שדיירי המתחם טענו לבעיית אסבסט ולבעיית מגורים קשה ואף על פי כן לא נעשה דבר בנדון. לפני כארבע שנים החל המנכ"ל בפעילות נמרצת ואף על פי שפרויקטים מסוג "פינוי בינוי" הם מהמורכבים והממושכים ביותר, לעיתים יכול לקחת שנים רבות.

התב"ע המאפשרת את הגדלת זכויות הבנייה במתחם ואת  מערך הבינוי המתוכנן הוגשה לוועדה המחוזית במשרד הפנים וצפויה לעבור להפקדה בימים הקרובים.  בכך יושלם פרק הטיפול בהיבטי התכנון וזכויות הבנייה המאפשרים את כדאיות הפרויקט מבחינה כלכלית והוצאתו לפועל.

במקביל, מנכ"לי משרד האוצר והשיכון נענו לבקשת ראש העיר ומנכ"ל עמיגור, להקדים מימון למתן פתרונות דיור חלופיים לדיירי הפרויקט, ואמש התבשרו בעירייה כי הבקשה נענתה ודיירי הפרויקט יוכלו לקבל אחת  מהחלופות הבאות: מענקים מוגדלים לרכישת דירות, סיוע בשכר דירה חודשי בשכירות בשוק החופשי או בדירות שירכשו במיוחד לטובת העניין על ידי עמיגור וכן  מענק מוגדל לקשישים שיעברו לדיור מוגן מותאם לצרכיהם.

מדובר בפריצת דרך משמעותית המאפשרת פתרונות נאותים לתושבי המתחם . שילוב של שני המהלכים מסיר למעשה את כל החסמים ליציאת הפרויקט לדרך וראש העיר מצפה לפרסום המכרז כבר בחודשים הקרובים.

ראש העיר, ד"ר לסרי :"אני מודה לכל הגורמים השותפים שלנו לעמידה ביעד של מציאת פתרון הוגן ובר ביצוע. תודה מיוחדת למנכ"ל משרד האוצר, למנכ"ל משרד השיכון ולמנכ"ל עמיגור, על חבירה משותפת והיענות לבקשתנו לחלץ את  דיירי הפרוייקט  . שוב הוכחנו שהדאגה לתושב היא הגורם המניע את מהלכנו ואני שמח שהצלחנו למצוא פתרונות לבעיה שהוזנחה במשך עשרות שנים".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]