כפי שפורסם בשבוע שעבר באשדוד נט -  המשטרה פתחה בחקירה נגד חייל תושב אשדוד, שהעלה לפייסבוק תמונה של היטלר עם כיתוב המשווה בינו לבין הרב עובדיה יוסף ז"ל. 

בפרסומים צוין, כי המשטרה אילצה את החייל להסיר את התמונה מהאתר. האגודה לזכויות האזרח טוענת  שיש להתייחס לטענותיו כי מדובר בפגיעה בחופש הביטוי שלו.

במכתב ששלח עו"ד דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח למשנה לפרקליט המדינה,  הוא מציין כי "מיותר להכביר מילים על חוסר הטעם הבוטה שבפרסום, אבל ענייננו בפנייה זו איננו בכך, אלא בפעולתה של המשטרה למנוע ביטוי, שאף אם הוא מקומם, דוחה ופוגעני, אין בו שמץ של עבירה פלילית. משטרת ישראל אינה צנזורית של סטטוסים מרגיזים בפייסבוק, ואינה רשאית לדרוש את הסרתם. חופש הביטוי כולל גם את הזכות לפרסם עמדות מקוממות ושנויות במחלוקת.

המשטרה אינה מוסמכת לפתוח בחקירה בגין פרסומים שכאלה, ופעולתה במקרה זה עלולה לפגוע בדיון ציבורי ופתוח, שהוא הבסיס לכל חברה דמוקרטית".

האגודה לזכויות האזרח פנתה אף ליועץ המשפטי של המשטרה תנ"ץ שאול גורדון בדרישה לבחון נקיטה בהליכים משמעתיים נגד הגורמים במשטרה שחרגו באופן בוטה מסמכותם ופתחו בחקירה פלילית נגד אדם החשוד בפרסום סטטוס בפייסבוק. בנוסף, פנתה האגודה לפרקליט הצבאי הראשי אלוף דן עפרוני בדרישה כי לא יינקטו צעדים משמעתיים כלשהם נגד מפרסם הסטטוס וכי לא תיפתח חקירת מצ"ח.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]