לפני שלוש שנים נהרגה תושבת העיר, בת 80, שעה שניסתה לחצות את הכביש בכיכר ברחוב בלפור, סמוך לקניון לב אשדוד. נהגת רכב מסחרי,שניסתה להשתלב בתנועה בכיכר, לא ראתה את הולכת הרגל, שסחבה ביחד איתה עגלת תינוק. הנהגת, שהמשיכה בנסיעה, פגעה בעגלת התינוק והחלה לגרור אותה ביחד איתה בכיכר. כתוצאה מהפגיעה בעגלה נפלה הקשישה ונגררה על הכביש. נהגת הרכב כלל לא הבחינה וחשה בפגיעה, רק כאשר נהג מונית עצר אותה, היא ירדה מרכבה, ראתה את העגלה מתחת לרכב והתעלפה.

מתנדבים של איחוד הצלה וכוננים של מד"א הוזעקו למקום, אך כל ניסיונותיהם להציל את חיי הולכת הרגל כשלו, והיא נפטרה במקום.

נגד נהגת הרכב הוגש כתב אישום על ידי פרקליטות המדינה. היא הואשמה כי בכך שלא הבחינה בהולכת הרגל עוד טרם החלה לחצות הכביש במעבר החצייה, בכך שלא אפשרה להולכת הרגל להשלים החצייה בבטחה, שלא שמה ליבה לנעשה בקרבת מעבר החצייה ולא נתנה זכות הקדימה להולכת הרגל, שלא נהגה כפי שנהג מן היישוב היה נוהג בנסיבות אותו עניין – כל זאת בניגוד לסעיף 64 לפקודת התעבורה (נוסח חדש), תשכ"א -1961.

משפטה של הנהגת התנהל בבית משפט התעבורה בקרית גת, באולמה של השופטת רובין לביא. בהכרעת הדין שניתנה לפני ימים ספורים קבעה השופטת לביא: "שוכנעתי מעבר לכל ספק סביר כי הנאשמת התרשלה בכך שלא הבחינה מבעוד מועד במנוחה הקשישה עת הלכה על המדרכה מימין והתקרבה למעבר החצייה, ובכך שהמשיכה בנסיעה על מעבר החצייה מבלי להבחין בעגלה ובמנוחה הדוחפת אותה לתוך המעבר, וכי בעקבות רשלנותה זו , היא פגעה בעגלה בתוך מעבר החצייה וגררה המנוחה עימה אגב נסיעה , תוך שהפילה את המנוחה וגרמה בכך למותה, ולכן אני מרשיעה אותה בהתאם במיוחס לה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]