הגבר שינה את שמה של המאהבת שלו לדודה ברטה, כי ידע שאשתו לא תחשוד במניעיו, עת הוא משוחח עם הדודה.

אך כאשר המאהבת החלה לסמס לבעל בשעת לילה מאוחרת, תמהה האישה מה רוצה דודה ברטה מבעלה בשעות כל כך לא הגיוניות? בשעת כושר הציצה האישה במסרונים, וגילתה כי דודה ברטה משתמשת בלשון מאד מינית, שלא אופיינית לאישה הרומנייה והמכובדת, בת ה-73, שאותה היא כל כך לא סובלת.

היא חילצה את המספר מהטלפון של בעלה, והתקשרה אל הדודה לשאול לשלומה. מהצד השני לא ענתה ברטה עם מבטאה הכבד, אלא צעירה, שסירבה בתוקף להזדהות.

האישה החשדנית מיהרה אל עו"ד אבי גפן, העוסק רבות בגירושים על רקע חשיפת בגידה. עו"ד גפן הפעיל חוקר פרטי, אשר לאחר חקירה קבע נחרצות, כי מדובר בצעירה כבת 30, המנהלת עם הבעל רומן לוהט.

לדברי עו"ד אבי גפן, הוכחת בגידה, מצד האישה, כמו מצד הגבר, עלולה להשפיע באופן משמעותי ביותר על חלוקת הרכוש בין בני הזוג ולגובה המזונות, במיוחד אם סכסוך הגירושין יגיע אל פתחו של בית הדין הרבני.

לדברי עו"ד גפן, לא פעם מאבד הבעל הבוגדני את העסק המשגשג שברשותו, או את הבית שקנה במיטב כספו עוד מלפני הנישואין, לאחר שאשתו מוכיחה כי בגד בה.

גם האישה שנתפסה בבגידה עלולה לסבול משלילת מזונות אישה, לאובדן כתובתה, ולקיפוח חלקה בממון שנצבר לה ולבעלה במהלך נישואיהם, אם רק יצליח הבעל להוכיח כי בגדה בו.

כתוצאה מכך, גברים ונשים החושדים שבני זוגם מנהלים רומן מאחורי גבם, עושים מאמצים עליונים למציאת הוכחות לבגידה, ובין השאר שוכרים את שירותיהם של חוקרים פרטיים.

צילומי הבגידה אותם סיפק החוקר בפרשת דודה ברטה, הכריעו את הכף בבית הדין הרבני, והגבר נאלץ לוותר על הדירה שבבעלות השניים, לטובת האישה הנבגדת, ולשלם לה את מלוא כתובתה על סך עשרות אלפי שקלים.

לדברי עו"ד גפן, בני זוג רבים לא מצליחים להתאפק לנוכח התגלות הבגידה, ועושים שגיאות משמעותיות הפוגעות קשות במצבם. לדבריו, ההתקשרות אל מי שבגד בכם עם בני זוגכם, ו"שטיפתו", עלולה להיות טעות קשה, הגובלת בפלילים.

"דווקא שמירה על קור רוח, התנהגות המפגינה כאילו דבר הבגידה כלל לא נחשף, וביצוע פעולות תיעוד הבגידה תוך התייעצות עם גורם משפטי, עשויות לקצר את מאבק הגירושין, ולהבטיח שהצד הנבגד יפוצה על הבגידה בצורה משמעותית" אומר עו"ד גפן.

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]