פאוזי נימר, ערבי ישראלי מעכו התחתן בשנות ה-60 עם אישה יהודיה תושבת אשדוד, מחזה נדיר באותם ימים. לזוג המעורב נולדו שני ילדים שגדלו כיהודים לכול דבר, המשפחה הציגה לראווה זוגיות יציבה ותקווה שאכן יכול להיות כאן דו קיום בין שני הצדדים. בימים שאחרי מלחמת ששת הימים משהו השתנה בפאוזי אב המשפחה, והוא החל להזדהות יותר ויותר עם הפלסטינים, שביקשו לגרש את עם ישראל מהשטחים. פאוזי לא שיתף את אשתו או את המשפחה המורכבת מהצד שלו בתהליכים שעבר, והחל לנהל למעשה חיים כפולים, מצד אחד בעל אוהב, אזרח נאמן ומצד שני מחבל שצובר נשק, חומרי נפץ  ועוד. : פאוזי נימר הסתיר ממשפחתו את היותו טרוריסט מסוכן (צילום: חדשות ערוץ 2)

בשנת 1970 נעצר נימר על ידי השב"כ בחשד כי היה מעורב בהוצאה לפועל של 22 פיגועי טרור נגד אזרחים ישראלים. אשתו, הוריו, אחיו ושכניו הוכו בתדהמה מכך שנימר ניהל לאורך השנים חיים כפולים. נימר היה ערבי ישראלי, שהתחתן כאמור עם יהודיה. הוא ובת זוגו גידלו שני ילדים וחיו באורח חיים יהודי-חילוני. "זה הכל יצא ממך?", תהה ח'ר נימר אחמד, אחיו של פאוזי, לאחר שנלקח על ידי אנשי השב"כ לפני יותר מ-30 שנה, "אתה עשית את כל זה ואני לא ידעתי? הוא לא רצה שאני אדע מה הוא עשה. הוא היה מחביא את הנשק, שם אותו בסליק בבית. הילדים היו קטנים ולא ידעו כלום". נימר הורשע בבית המשפט במעשי טרור וברצח אזרחים יהודים ונידון ל-22 מאסרי עולם. לאחר שנאסר, אשתו המשיכה לגדל את שני ילדיהם. בנו של פאוזי, אחמד נימר ואחותו נשלחו על ידי אימם למוסד, ולאחר מכן עברה המשפחה להתגורר בקנדה.אחמד נימר (במרכז) עם יאסר ערפאת ואביו פאוזי (צילום מתוך הסרט "משפטי חיים")

 "לא יהודי ולא ערבי - אני בן אדם"
אחמד נימר, בנו של פאוזי, מתמודד לאורך חייו עם משבר זהות עמוק. מצד אחד אביו הורשע כאמור במעשי טרור וברצח אזרחים יהודים ונידון ל-22 מאסרי עולם בשנות ה-70, ומן הצד השני אמו היהודייה שנאלצה לגדל אותו ואת אחותו לבדה. בראיון שהעניק אחמד לחדשות ערוץ 2 הוא מספר: "היהודים טוענים שאני יהודי והמוסלמים שאני מוסלמי. למי להקשיב?", תוהה אחמד. כעבור מספר שנים, אביו של נימר יצא מהכלא והועבר לטוניס, שם הצטרף לפמלייתו ראש אש"ף יאסר ערפאת. עם התבגרותו של אחמד, אביו יצר עימו קשר והשניים נפגשו לבסוף בטוניס, שם התקבל בכבוד מלכים בתור בנו של יד ימינו של ערפאת.

בשנים האחרונות עזבה אימו של נימר את קנדה ועברה להתגורר באשדוד. אחמד נימר  : צילום חדשות ערוץ 2
היא עברה תהליך של חזרה בתשובה, ואיש באשדוד לא מכיר את עברה. אביו פאוזי, חלה באלצהיימר וכיום גר עם מטפל סיעודי בעזה. במהלך מבצע "עמוד ענן" אחמד נאלץ להתמודד עם מצב בלתי אפשרי, בו ישראל הפציצה מבנים סמוך למקום מגוריו של אביו בעזה, בשעה שהחמאס ירה רקטות אל עבר אשדוד, שם אימו מתגוררת: "ישראל הפציצה את אבא שלי בעזה והחמאס הפציץ את אמא שלי באשדוד", סיפר נימר עם קבלת העדכונים מהמבצע בכלי התקשורת. בתור בן לאמא יהודיה ואבא ערבי נימר חש לאורך חייו את הפיצול בזהותו: "מצד אחד, היהודים אומרים שאם אמא שלך יהודיה אז אתה יהודי, בעוד המוסלמים טוענים כי אם אבא שלך מוסלמי אז אתה מוסלמי. אז למי להקשיב? מי צודק? לרוב? אז זה המוסלמים. או שאולי להקשיב ליהודים שיותר וותיקים? שניהם טועים. אני לא זה ולא זה, אני בן אדם".