השופטת שרית גולן, סגנית נשיא בתי המשפט לענייני משפחה במחוז דרום, הלכה לעולמה. השופטת גולן הייתה בת 56 בפטירתה. היא הותירה אחריה בן חייל, הורים ובן-זוג. השופטת גולן כיהנה במשך 10 שנים כשופטת בית המשפט לענייני משפחה באשדוד, וכחמש שנים נוספות כסגנית הנשיא של בית המשפט לענייני משפחה במחוז הדרום. הלווייתה נערכה ביום שני האחרון בבית העלמין "סגולה" בפתח תקווה.

עורכת הדין יפעת בראון עבדה עם גולן באופן רציף ."זו אבידה קשה למערכת המשפט ובאשדוד בכלל" אומרת בראון ומוסיפה כי גולן יצאה ביום חמישי האחרון לחופשת הקיץ של בתי המשפט, "היא הייתה עובדת קשה מאוד ימים ולילות. שרית הייתה ידועה בזכות פסקי הדין האמיצים שהוציא מכותלי בית המשפט". עו"ד בראון משבחת את אישיותה של השופטת גולן: "שרית היא אחת השופטת המקצועיות ביותר שאני מכירה, לא היה ולא יהיה משהו שיכול לתת לעבודה שלה תחליף. יש לה מוסר עבודה גבוהה, יושר, ענייניות, שליטה בחומר המקצועי ובתיקים. אין ספק שזהו אובדן גדול למערכת המשפט".

פסיקה אמיצה ותקדימית בענייני מזונות
השופטת גולן התפרסמה בשורה של פסקי דין אמיצים, שלא פסעו בתלם פסיקת שופטי משפחה. כך למשל, באחד מפסקי הדין שפרסמה בדצמבר 2012, היא פסקה תקדימית שהאב ישלם רק 70% מסכום המזונות לילדיו – לאחר שבדקה השופטת גולן מהו יחס ההכנסות בין ההורים וקבעה כי יחס זהה יתקיים בחיוב המזונות.

עלויות גידול הילדים
בפסק דין אחר שכתבה, הפעם בתביעה למזונות זמניים, פסקה כי אין כל סיבה שהאֵם, אשר משתכרת יותר מהאב, לא תממן את ההוצאות שמעבר לדמי המזונות הבסיסיים. מדובר בזוג הורים שלהם שני ילדים בני חמש וחצי  ובן שמונה. האם תבעה את הבעל בשם הילדים לאחר שזה הפסיק להעביר את משכורתו לחשבון הבנק המשותף. האם, בשם הילדים, ביקשה מזונות על סך 7,000 שקלים, כאשר משכורת האב היא 6,800 שקלים לחודש, ובשעה שהאם מרוויחה כ-8,250 שקלים לחודש. השופטת גולן העמידה את הוצאות גידול הילדים על סך 4,400 שקלים, הורידה את קצבת הביטוח הלאומי והעמידה את סכום המזונות הזמני על סך של 4,000 שקלים בלבד. השופטת גולן פסקה כי אין סיבה שאֵם המשתכרת יותר מהאב, לא תממן את ההוצאות שמעבר לדמי המזונות הבסיסיים, ביניהם: צהרון, חוגים, מספרה, צעצועים, הצגות וסרטים לילדיהם המשותפים. "הכנסת אם התובעים גבוהה מהכנסת הנתבע", נכתב בפסק הדין. פסק הדין מנומק היטב, מכיל הסבר מורחב על עלויות גידול הילדים, כהרגלה של השופטת גולן.

יכול להיות שהעומס הרב הכריע את השוטפת גולן?!
אין ספק כי עומס אדיר היה מוטל על כפתיה של גולן, עמיתה לעבודה חוששים כי הלחץ הוא זה שהכריע את גורלה. במשרדי עורכי הדין באזור הדרום בכלל ובאשדוד בפרט קיבלו את הבשורה על פטירתה של השופטת גולן בטרם עת בהרכנת ראש. מאחד ממשרדי עורכי הדין באשדוד שעוסקים בדיני משפחה, שחף ושות' חברת עורכי הדין המתמחה בדיני משפחה ומעמד אישי, כואבים את אובדנה ומרכינים ראש לזכרה. עוה''ד גיל שחף מסר בתגובה לדברים: "משרדנו עבד באופן יומיומי מול כב' השופטת גולן, במשך למעלה מאחת עשרה שנים, בייצוג מאות רבות של לקוחות באולמה. לא אחת ניסינו לקדם הבאת שופטים נוספים לשפיטה בעיר אשדוד כדי לסייע בעומס האדיר המוטל על שתי השופטות בעיר, שהרי היה נהיר לכל העומס האדיר בו הן מצויות. יהיה זכרה ברוך ותהיה נשמתה צרורה בצרור החיים".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]