בית המשפט קנס את רשת חנויות רמי לוי בשלוש מאות אלף שקלים על הפעלת מרכול ללא רישיון במשך שלושה חודשים באשדוד, ומתח ביקורת נוקבת על התנהלות הרשת. סמנכ"ל התפעול ברשת רמי לוי, שמואל לוי, נקנס ב - 50,000 שקלים.

על פי כתב האישום המתוקן, החברה התחילה להפעיל את המרכול ברחוב היהלומים באשדוד מבלי שהיה בראשותה רשיון עסק כחוק וללא טופס 4. רשת שיווק השקמה, של רמי לוי ושמואל לוי, מנהל התפעול, הודו במסגרת הסדר הטיעון בעבירות שיוחסו להם.

רמי לוי אמר לכתב רשת ב', אסף פוזילוב בעקבות הקנס שהוטל: "שום סופר לא יכול להיפתח מראש עם רישיון ביד. קיבלנו את ההיתר אחרי ארבעה חודשים. הם מנצלים את זה שאנחנו רמי לוי, חברה גדולה ובמקום להקל עלינו הטילו קנס. גם בגובה הקנס הגזימו ברמות, במיוחד למישהו שמגיע וייצר 200 מקומות עבודה ועוד 30 בעקיפין אבל אנחנו בבירוקרטיה של מדינת ישראל וככה היא עובדת".


שופט בית משפט השלום באשדוד אלון רום, כתב בפסק הדין כי מדובר בעבירות חמורות לכאורה, שכן הדעת נותנת שחברת רמי לוי שיווק השקמה הפעילה את בית העסק טרם המועד שהותר, כדי למקסם רווחים ומשיקולים כלכליים תוך התעלמות בוטה וברורה מהוראות החוק והנחיות הוועדה המקומית לתכנון. עוד כותב השופט בהחלטה: "זו הייתה התעלמות בוטה ומכוונת להוראות שניתנו על ידי הגורם המוסמך, לא טעות בשיקול דעת או רשלנות, ויש בכך ללמד על התנהלותם של הנאשמים".

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]