מאת: עו"ד עמית גל

כידוע, חייו של כל אדם מוגבלים בזמן. במהלך חייו, אדם עובד קשה במשך זמן רב, כדי לצבור רכוש, אך שוכח ו/או מתעצל לעשות את אחד הדברים החשובים ביותר – להבטיח כי ביום מן הימים, כאשר ילך לעולמו, רכושו יגיע לידיים הנכונות מבחינתו.

לאחר מותו של אדם, במקרים רבים נוצרים קרבות עקובים מדם על הירושה מצד בני משפחתו של הנפטר או מצד גורמים אחרים, אשר טוענים לפתע כי מגיע להם לקבל חלק ממה שהנפטר השאיר או חלק גדול יותר ממה שהשאיר. מעבר לכך, גם במקרה בו הנפטר אכן כתב צוואה, אבל לא ערך אותה בצורה הנכונה, עלולה להיווצר בעייתיות מבחינת היורש לקבל את מה שהתכוון להשאיר לו הנפטר, מפני שצוואה פגומה עלולה להיות פסולה. מכאן, יכול גם להיווצר מצב בו אדם שאמור היה לקבל מיליוני שקלים מהנפטר, יישאר בלי דבר!

אם כן, רצוי מאוד להקפיד לערוך את הצוואה נכון ואבהיר שאם אדם שערך צוואה, מעוניין מתישהו בחייו לשנות את הצוואה, האפשרות בהחלט פתוחה בפניו. אם למשל, אדם כתב בצוואתו את הידועה בציבור שלו כיורשת, אך היא התבררה כבוגדנית, יוכל אותו האדם לערוך צוואה חדשה ולהוריש לה... כלום. בשביל להשלים את התמונה, אציין באותה הנשימה שבעיניי חובה גם לערוך הסכם ממון עם בן/בת זוג לחיים (כולל ידועה בציבור), אך זה כבר נושא שלם למאמר אחר.

אמליץ בחום להפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה. הדבר כרוך בעלות נמוכה מאוד וכל מה שנדרש הוא להתייצב פעם אחת למשך זמן קצר אצל הרשם.

 

עו"ד עמית גל - עו"ד לענייני משפחה, בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. טל': 054-4414241

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]