בית משפט השלום באשקלון האריך ביומיים וב-3 ימים את מעצרם של שניים מחשודים במעורבות בתגרה ההמונית באשדוד השבוע, שבסופה נדקר למוות רֶטָה פַּנטֶהוֹן בן 20. חשודה אחרת שוחררה למעצר בית. 

נראה כי כנגד החשוד המרכזי בפרשה, יש למשטרה יש עדויות ותמונות שלו הממקמות אותו בזירת האירוע. הוא נתפס על ידי השוטרים שהוזעקו למקום, זאת לאחר שניסה להימלט אך לא הצליח.

בשלב הראשון נעצרו עשרה צעירים שנחקרו במשטרה בחשד למעורבות ברצח רטה פנטהון (20) צעיר תושב רובע ג'. ארבעה מהחשודים, שני בחורים ושתי בחורות, הובאו אמש להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון.

שלושה מהחשודים נחשדים כי היו מעורבים באירוע באופנים שונים, החל ממעורבות פיזית ועד לסיוע בשיבוש מהלכי חקירה ומעצרם הוארך שוב.

חברתו לשעבר של פנטהון שהייתה  בין אלה שמעצרם הוארךל פני מספר ימים, שוחררה מהמעצר. במשטרה טענו כי יום אחרי הרצח עדיין היו ניכרים עליה סימני צריכת האלכוהול והיא הקיאה באולם בית המשפט.

עצור נוסף בפרשה מאושפז במצב קשה בבית החולים סורוקה עם פגיעת ראש קשה ודימום תוך מוחי.

חשודה נוספת שמעצרה הוארך עד יום חמישי היא חברתו של החשוד העיקרי במעשה, שסייעה לו להימלט מהמקום ולהיפטר מחולצתו שהייתה מגועלת בדם.

במהלך הדיון בהארכת מעצרה של אחת החשודות, סיפר נציג המשטרה על הפסטיבלים שמקיימים צעירים בני הקהילה האתיופית בחוף אשדוד: "בעשור האחרון יש פסטיבל הפנינג של בני העדה האתיופית מגיל 11 עד 21 ששמו להם במטרה את העיר אשדוד כמקום מפגש.

זה לא רשום בשום מקום ברשתות ובכל ל"ג בעומר מגיעים בין 3000 ל 5000 צעירים. זה היה בחוף מי עמי. אנחנו חווים את הארועים האלה כל שנה וכתוצאה מהמפגש הזה בין חבורות מכל מיני ערים  וסכסוכים קודמים במפגש הזה וכנראה גם במפגש הזה היה איזה שהוא סכסוך שהתפתח ובחור צעיר כבן 21 מצא את מותו בסוף הארוע".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]