תושב העיר אשדוד, שנטש את אישתו, חויב על ידי בית הדין הרבני האזורי אשדוד באמצעות הדיינים: הרב יקותיאל כהן, הרב מיכאל צדוק והרב אברהם מאיר שלוש, לשלם לאישתו את כתובתה, בסך של 150,000 ש''ח, בכפוף לקבלת הגט.

הבעל הגיש תביעת גירושין לפני כשנתיים וחצי בה טען כי הצדדים מצויים בקרע עמוק מאז שנת 2007 וציין כי האישה גירשה אותו מן הדירה המשותפת והחליפה את המנעולים בדלת הכניסה על מנת שלא יוכל להיכנס. לדבריו, הצדדים ערכו ניסיון לחזור לשלום בית שנתיים לאחר מכן ואף לקחו חלק בייעוץ נישואין אולם לדבריו ניסיון זה נכשל בגין התנהגותה הקשה של האשה כלפי הבעל וכי האשה הודיעה לבעל כי רצונה להתגרש ממנו וסילקה אותו מהדירה המשותפת פעם נוספת, מאז בני הזוג אינם מתגוררים יחדיו ואינם מקיימים יחסי אישות.

מנגד, טענה האישה, שיוצגה ע''י שירה קופמן ממשרדו של עוה"ד גיל שחף, המתמחה בדיני משפחה - כי בכל שנות נישואיהם מערכת היחסים ידעה עליות ומורודות כאשר אהבתם אפשרה להם להתגבר על כל מכשול שפקד אותם במהלך השנים. לדבריה, חזרתו של הבעל לבית כשלה מאחר ובאותה תקופה לבעל היו קשרים עם אשה זרה כאשר לילות שלמים לא לן בלילה, נהג בהפרדה כלכלית מוחלטת מהאשה, לא שיתף אותה בהתנהלותו היומיומית ולא דיבר איתה. לדבריה, חרף התנהגותו המשיכה בפועלות לשימור הזוגיות כולל פעולות בישול, כביסה וקיום יחסי אישות עם בעלה.

בדיון שנערך בבית הדין הרבני, הוברר כי לאור העובדות התרשם בית המשפט כי במשך השנים נוצר פער בין הצדדים, בין ציפיותיה של האשה כי הבעל יהיה נשמע ומציית לה להיות הדומיננטית והשולטת בבית ובמערכת היחסים, לבין רצונו של הבעל להביע דעתו ולהתנהל בחופשיות יחסית.

בהמשך הדיון נקבע כי "לבעל טעם מבורר מדוע מאס באישתו ואין סיכוי כי יחזרו לחיי שלום בית ולכן על הצדדים להתגרש...יחד עם זאת האשה זכאית לכתובתה בכפוף לקבלת גיטה".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]