לירן קולוש בן ה40, אסיר סדרתי מאשדוד , נידון לארבע שנות מאסר לאחר שקיבל בדרכי תחבולה פרטי אשראי ופרטים אישיים מאזרחים תמימים. זאת באמצעות טלפון נייד שהיה ברשותו בזמן שריצה עונש מאסר בכלא. הוא הודה והורשע בעבירות הכוללות:

פרסום מודעות בעיתונות בהן התחזה לסוכנות נסיעות שהציעה כרטיסי טיסה מוזלים לארצות הברית, שימוש בכרטיסי אשראי של הקורבנות ( אחד מהם אף הגיע לשדה התעופה בן גוריון ורק אז גילה כי רכש כרטיס טיסה פיקטיבי), מכירת 18 כרטיסים להופעתו כביכול של אליל הנוער האמריקני ג'סטין ביבר.

הקורבנות הכלכליים היו ברוב המקרים חברות האשראי וחברות הביטוח שבטחו את לקוחתיהם כנגד מקרים אלו והחזירו להם את כספם.

השופט אלון אינפלד כינה את מעשיו של קולוש "מפעל". "באמצעות טלפון סלולרי, האסור לאחזקה בין כותלי הכלא, הצליח לצבור מידע רב על קורבנותיו, שהושג במרמה". השופט ציין כי אמנם רוב קורבנותיו לא נפגעו כלכלית, אך הם ייאלצו לממן בדרך עקיפה את מנגנון ההגנה והפיצוי לחברות כרטיסי האשראי.

 בעבר הורשע האסיר המתוחכם בעבירות רכוש, סמים, אלימות ועוד. הסנגורית ביקשה מבית המשפט להתחשב בעובדה כי האיש בילה את מרבית שנותיו מאחורי סורג ובריח. "מעולם לא באו לקראתו והוא לא קיבל סיכוי של ממש לשיקום, אלא נשפט שוב ושוב למאסרים בני שבע שנים, 15 שנה ואחרים". הנאשם טען להקלת עונשו כי לא השתחרר ממאסר משנת 1990 ובשנים האחרונות הוא נמצא בתא סגור, ואינו פוגש איש מלבד הסוהרים. את מעשיו הגדיר כמעשה טיפשות ללא כל תועלת.

 השופט אינפלד טען כי הוא מקל בעונשו מכיוון שהאסיר הודה ברשימה ארוכה של עבירות מבלי שהתביעה תצטרך להעיד אפילו על אחת מהן, מה שחסך מזמנו של בית המשפט וממון רב למדינה. "אין מנוס ממתן הקלות דרמטיות לנאשמים המודים וחוסכים במשאבים יקרים", אמר השופט. ועדיין, גם את ארבע השנים הקרובות יבלה האסיר הסדרתי מאחורי סורג ובריח, ושלוש שנים נוספות על תנאי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]