בלומנטל בן 53 היה סגן מנהל הנמל למנהל ולמשאבי אנוש. בפברואר 2011 הודיעה חברת נמל אשדוד על סיום עבודתו בנמל. כשהסיבה לפרישתו נבעה משינויים ארגוניים בנמל.

בעקבות ההחלטה הגיש בלומנטל תביעה לבית הדין האזורי לעבודה כנגד חברת נמל אשדוד, בטענה שסיום עבודתו נעשה שלא כדין ונבע משיקולים פוליטיים. עוד טען כי חתם על הסכם הפרישה על סמך מידע חלקי ומוטעה שקיבל מנמל אשדוד.

חברת נמל אשדוד בקשה לדחות את התביעה בטענה שהפסקת עבודתו נעשתה כדין ומטעמים ענייניים, כחלק מתהליך ארגוני שעברה חברת הנמל. כן טענה חברת הנמל כי לבלומנטל ניתנה זכות ההחלטה אם להיות מפוטר כדין או לפרוש פרישה מוקדמת והוא זה שבחר לפרוש ואף ניהל את המו"מ על תנאי הפרישה. בנמל אשדוד טענו לחוסר ניקיון כפיים של התובע.

שופט בית הדין לעבודה פסק  כי יש להשיב את בלומנטל לעבודה בנמל. וכי יש להעביר לרשות החברות הממשלתיות את התיק כדי שתקבע מה יעלה בגורל תנאי הפרישתו מאחר וההחלטה שאישרה את הסכם הפרישה בדירקטוריון הייתה ללא קוורום (כמות נציגים חוקית). במידה ומסתבר שההחלטה אינה חוקית, יש לשקול ולדון בשאלה - אם הכסף יוצא מכיסם הפרטי של מנכ"ל חברת הנמל לשעבר, יעקב רז והמנכ"ל הנוחכי שוקי סגיס.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]