קולוש שבילה את מרבית חייו בכלא, הורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע עשרות עבירות מרמה. העבירות כללו פרסום מודעות בעיתונות בהן התחזה לסוכנות נסיעות שהציעה כרטיסי טיסה מוזלים לארה"ב. הוא עשה שימוש בכרטיסי אשראי של קורבנות המרמה ואחד מהם אף הגיע לשדה התעופה ורק אז גילה כי רכש כרטיס טיסה פיקטיבי.

באחת המודעות בעיתונים פרסם הופעת פיקטיבית של אליל הנוער ג'סטין ביבר, השיג פרטי כרטיס אשראי של 18 איש ו'מכר' להם כרטיסים להופעה הפיקטיבית.

ברוב המקרים הניזוקים היו חברות אשראי וחברות ביטוח שמבטחות אותן. השופט אלון אינפלד מבית המשפט המחוזי בבאר שבע, השווה את מעשיו של  קולוש ל'מפעל' שבאמצעות טלפון סלולארי - האסור להחזקה בין כותלי הכלא,  הצליח לצבור מידע רב  על קורבנותיו, שהושג במרמה.

השופט ציין כי אומנם רב קורבנותיו לא נפגעו כלכלית, אך האזרחים ייאלצו לממן בדרך עקיפה את מנגנון ההגנה והפיצוי לחברות כרטיסי האשראי, שמתגלגל בסופו של דבר לפתחם של הצרכנים.

הנוכל הורשע בעבר בעבירות רכוש, סמים, אלימות ואף בניסיון לרצח. הסנגורית ביקשה מבית המשפט להתחשב בעובדה כי האיש  בילה את מרבית שנותיו מאחורי סורג ובריח. השופט טען כי להתייחס לכך כעל נסיבה מקלה דומה לטענה כלפי רוצח אביו שהפך ליתום.

יחד עם זאת השופט הקל בכל זאת בעונשו מכיוון שהודה ברשימה ארוכה של עבירות מבלי שהתביעה תצטרך להעיד אפילו עד אחד, מה שחסך מזמנו של בית המשפט וממון רב למדינה. השופט: "אין מנוס ממתן הקלות דרמטיות לנאשמים המודים וחוסכים במשאבים יקרים".

השופט אינפלד גזר על קולוש 4 שנות מאסר בפועל שירוצו במצבר ושנת מאסר על תנאי למשך 3 שנים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]