חשיפה ראשונה: יוצאים למאבק לקידום תוכנית ד"ר לסרי לדיור בר השגהראש העיר אשדוד, שיזם וקידם תוכנית מהפכנית לדיור בר השגה לזוגות צעירים באשדוד, נוכח לדעת שדווקא משרדי הממשלה מכשילים את התוכנית, שאגב כבר מוכנה לביצוע. בעקבות תוצאות הבחירות לכנסת, והממשלה המסתמנת כממשלה חברתית, אומר לסרי: "בפרויקט הקמת בית החולים באשדוד, הוכחנו שכאשר אנו, הנהגת העיר ותושביה, מאמינים בצדקת תביעתנו ונחושים לקדם את ענייני העיר מול כל המכשולים, לא ניתן לעמוד בפנינו". בשורה התחתונה: יוצאים למאבק על דיור בר השגה

ראש העיר אשדוד מתכוון לצאת למאבק ציבורי לשינוי החקיקה בכנסת, שתאפשר את קידום תוכניתו לדיור בר השגה לזוגות צעירים. הדברים נחשפים פה לראשונה ונראה שלאחר שהעם אמר את דברו בבחירות לכנסת, והממשלה המסתמנת כממשלה חברתית, נפתח חלון ההזדמנויות להביא לשינוי חקיקה בנושא זה.

כידוע, בשל מדיניות העבר, לא נבנו באשדוד דירות קטנות וברבעים החדשים כמעט ואין כיום היצע  של דירות קטנות המתאימות ליכולתם הכלכלית של זוגות צעירים. חוסר ההיצע והביקושים הגוברים , שניתן ליחס אותם גם לעלייה ברמת השירותים הניתנים בעיר, הפכו את אשדוד למקום אטרקטיבי שמחירי הדירות בו גבוהים.

אף  שלכאורה ראוי לשמוח על כך שאשדוד שינתה את תדמיתה והפכה ליעד מגורים מבוקש, הרי שהעלייה בביקושים מלווה בעליות מחירים המונעות מרבים מצעירי העיר, את האפשרות הכלכלית לרכוש דירה בעיר הולדתם .

על מנת להתמודד עם סוגיה זו יזם ד"ר לסרי את פרויקט  דיור בר השגה לזוגות צעירים באשדוד, אשר מושתת על מספר יסודות חשובים להצלחתו:

בכל פרויקט בו יבקש יזם להגדיל את זכויות הבנייה הוא יידרש בתמורה לאישור, להקצות 30% מהתוספת לטובת דירות קטנות בנות 3-3.5  חדרים (75-85 מ"ר) הדירות לא יהיו  במבנה נפרד אלא כחלק מהפרויקט העיקרי.

המחיר לדירה כאמור יעמוד על 720,000 ₪ לדירה עם חנייה עילית ותוספת 30,000 בגין חניה תת קרקעית. מחירים אלו כוללים מע"מ  ויהיו צמודים למדד תשומות הבניה מיום אישור ההקלה.

תעודת זכאות עירונית להיכלל בהגרלה לרכישת דירה בפרויקט תוענק ל: זוג נשוי; לפחות אחד מבני הזוג מתחת לגיל 35; לפחות אחד מבני הזוג גר באשדוד בהתאם לרישומי משרד הפנים ב-3 השנים האחרונות ללא דירה בבעלות למי מבני הזוג; בעלי תעודת זכאות של משרד הבינוי והשיכון.

לצורך השקת התכנית הגיעו בעיריית אשדוד להבנות והסכמות עם היזמים הבונים בעיר ויחד איתם יצרו מאגר של כ-400 יח"ד. היעד הינו להגיע לכ-1,500 יח"ד מהפרויקטים השונים המתוכננים בעיר.

אלה שלמרות ההסכמות והתוכנית המפורטת, נדהם ראש העיר, יוזם התוכנית, לקבל את התנגדותם של הגורמים המשפטיים במשרדי הממשלה אשר הודיעו לו כי העירייה לא יכולה לקבוע מחיר מופחת במסגרת ההסדר, ועליה להתמקד בשיקולי תכנון בלבד.

"לצערי , כל הפגישות שניהלתי עם הגורמים הבכירים ביותר בממשל הנוכחי,  לא הביאו לשינוי העמדה הנ"ל . המצב הנוכחי הינו שבהתאם לחוזים שנחתמו עם הקבלנים, הם בונים את הדירות הקטנות כפי שהתחייבו וככל שיתקבל האישור לקבוע את המחיר , הם מחויבים למכור את הדירות בהתאם למחיר שיאושר", אומר ראש העיר אשדוד, ד"ר לסרי.

לדברי לסרי, מחיר הדירה הינו מרכיב חשוב בתוכנית, והשארתו לידי כוחות השוק לא תביא לירידת המחיר המבוקש, אלה תעשה ההיפך, כפי שקורה היום.

ד"ר לסרי: "יש בכוונתי לחדש את מהלכנו בתחום זה מיד עם הרכבת הממשלה מתוך תקווה שההתחייבויות שניתנו לציבור במהלך הבחירות לכנסת וכניסת מפלגות שחרטו על דגלן את קידום נושא דיור בר ההשגה, יביאו לשינוי החקיקה הנדרש ויאפשרו את ביצוע התכנית לרבות קביעת העלות המופחתת ליח"ד. בפרויקט הקמת בית החולים באשדוד, הוכחנו שכאשר אנו, הנהגת העיר ותושביה, מאמינים בצדקת תביעתנו ונחושים לקדם את ענייני העיר מול כל המכשולים, לא ניתן לעמוד בפנינו וכך אני מאמין יהיה גם במימוש פרויקט זה. כמובן שלצורך שינוי החקיקה והמדיניות נצטרך לרתום  את דעת הקהל ולגייס שותפים רבים".

ראש העיר קורא להתגייסות תושבי העיר לטובת המאבק כדי להביא לקידום התוכנית לדיור בר השגה לזוגות צעירים ובכלל.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('d26dc581-bd25-41ce-bc5b-fb9240dd0bab','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('d26dc581-bd25-41ce-bc5b-fb9240dd0bab','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה