אליאור טובול, רואה חשבון בן 33 מאשדוד, גילה להפתעתו כי בחודש נובמבר, במהלך מבצע "עמוד ענן" האחרון הוא חויב בתשלום מלא  למעון היום של בתו בת השלוש למרות  שבמשך שישה ימים המעון לא פעל. טובול פנה למשרד התמ"ת שאחראי על מעונות היום אך לא נענה, ולכן החליט להגיש תביעה ייצוגית באמצעות עורך הדין אלי דורון.

טובול מספר כי: "במהלך מבצע 'עמוד ענן' נשארה בתי נעה בבית עם אשתי, אולם החיוב הכספי של חודש נובמבר היה עבור חודש מלא בלי קיזוז התקופה בה היא לא הייתה בגן. פניתי למשרד התמ"ת וביקשתי בקשה להחזר. הם ענו לי שהם לא תוקצבו ממשרד האוצר עבור ההחזר הזה, אז אין להם מאיפה להחזיר. בדקתי וגיליתי שבמהלך מבצע 'עופרת יצוקה' הם דווקא החזירו את הכסף".

טובול מספר כי  ניסה לפנות שוב למשרד התמ"ת ולא קיבל תשובה סבירה, ומכאן שהוא החליט להגיש תביעה ייצוגית.
באמצעות עורך דינו הוא מגבש בימים אלו את התביעה והיא תוגש בעוד מספר שבועות. במקביל, פתח טובול גם עמוד פייסבוק להורים תושבי הדרום שסובלים מאותה בעיה.

במשרדי התמ"ת והאוצר מנגד, מטילים את האשמה אחד על השני. במשרד התמ"ת הסבירו כי הפיצוי שהעניקה המדינה למעסיקים ששילמו לתושבים שהיו נצורים בבתיהם משכורות של חודש מלא אמור לכסות על התשלומים האחרים שלהם: "פיצוי עובדים אשר נשארו עם ילדיהם בבית בעת מבצע עמוד ענן, הנו באחריות משרד האוצר (רשות המסים), כפי שקבעה הממשלה, בכלל זה גם נושא מעונות היום".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי:
 "האגף למעונות יום במשרד התמ"ת הוא האחראי הבלעדי על ההנחיות המנהליות למעונות ולהורים בנושא ואין כאן כל מעורבות רגולטורית או תקציבית מצד משרד האוצר".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]