היום (ראשון) הגישה הפרקליטות כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כנגד הכבאי רוברט פאר, בגין הנפקת אישורי כיבוי אש לגני ילדים באשדוד תמורת שוחד.

מכתב האישום עולה כי הכבאי פאר ערך ללא סמכות בדיקות כיבוי אש בגנים כדי לבדוק אם הם עומדים בדרישות לקבלת אישור להפעלת גן.

 הכבאי הציג עצמו בפני בעלות הגנים כמי  שהגיע מתוקף תפקידו לערוך את הבדיקה, למרות שפעולה זו אינה בסמכותו ואף אמר להן כי ביכולתו לעזור להן לזרז את קבלת האישור.

כתב אישום נוסף הוגש כנגד מנשה אגסי, בעליה של חברה למכירת ציוד כבאות אש, שבה עבד פאר כשכיר, על ביצוע שתי עבירות של סיוע למרמה והפרת אמונים.

על פי הפרקליטות, השניים שיתפו פעולה במספר הזדמנויות בהן הגיעו לגני ילדים, ערכו בדיקה שלא באישור ובסיומה, פאר הודיע לבעלות גני הילדים שעל מנת לקבל את אישור כיבוי אש עליהן להתקין מערכת גלאי עשן בגן. פאר עדכן אותם שמדובר בעלות של עשרות אלפי שקלים, אך הבטיח לדאוג להן לקבלת האישור מבלי שיצטרכו להתקין את המערכת היקרה. אך זאת בתמורה לתשלום של אלפי שקלים.

עוד עולה מכתב האישום כי הכבאי איים על בעלות הגנים שהן לא יקבלו את האישור בלי עזרתו ואילו לא ישלמו, הן צפויות להסתבך.
על כתב האישום - לאחר שקיבל לידיו את הכסף, הוא מסר לידיהן את אישור כיבוי האש.

כתב האישום נגד אגסי הוא במסגרת הסדר טיעון שנערך בינו לבין הפרקליטות שלפיו, יתבקש בית המשפט לפסוק על אגסי עונש של שישה חודשי מאסר בפועל וכן קנס כספי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]