זוג בשנות החמישים לחייהם, תושבי העיר אשדוד, נקלעו לסכסוך גירושין. האישה החליטה, כרעם ביום בהיר, כי ברצונה להתגרש והגישה סדרת תביעות לבית המשפט לענייני משפחה באשדוד ובבאר שבע.
במשך מספר חודשים, הבעל סירב להשלים עם רצונה של האישה להתגרש, וביקש לעשות הכול על מנת לשמור על אחדות התא המשפחתי למען בני הזוג ולמען הילדים.

במסגרת מאמציו הבלתי נלאים, פנה הבעל לחברים, בני משפחה ורבנים, וביקש את עזרתם תוך שהוא מביע את מצוקתו, מצוקת ילדיו, והצורך להגן על התא המשפחתי, כמו גם היה מוכן לעשות כל על מנת להשיב את השלום למעונם של הצדדים. 

מאמציו של הבעל - כשלו ולא רק זאת, האישה, במסגרת ההליכים המשפטיים, החליטה כי ניסיונותיו של הבעל להשיבה, תוך שהוא נעזר בקרובי משפחה, חברים ורבנים גדולים בעיר, פגעו בשמה הטוב והיא דרשה פיצוי של 100,000 ₪ באמצעות עורך דינה, רפי שדמי.

הבעל אשר נהג בתום לב נאלץ להתמודד לא רק עם התפרקות התא המשפחתי אלא גם עם תביעה הדיבה שהוגשה נגדו ולפיכך שכר את שירותיו של עוה"ד גיל שחף, המתמחה בדיני משפחה.

בתום שנתיים וחצי של דיונים נוקבים, ניתן לאחרונה פסק דין על ידי כב' השופט אלון גביזון מבית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע, ובמסגרתו קבע כב' השופט שרבות מהאמירות שייחסה האישה לבעלה, כלל לא הוכחו על ידה.

בעניין זה בית המשפט לא קיבל טענתה של האישה לפיה העדים לא רצו לבוא כי פחדו מבעלה וקבע כי אם הייתה רוצה להזמינם הייתה מבקשת צווים מתאימים מבית המשפט ואלו היו באים בפני בית המשפט ומעידים. בחלקים אחרים של פסק הדין קבע כב' השופט גביזון כי אימרות אשר נאמרו לצד ג', הגם שהם בעיני האישה פוגעות, אין בהם משום לשון הרע.

בית המשפט לא השתכנע כי המאזנים אשר שמעו את דבריו של הבעל (המתחנן אליהם שיסייעו לו להשיב את אישתו לחיקו) ייחסו לתובעת, בעקבות הדברים, תכונות שליליות או בזו לה.

בית המשפט דחה כאמור, את התביעה וחייב את האישה בהוצאות משפט לטובת הבעל בגובה של 10,000 ש''ח.

עוה"ד גיל שחף מסר: "מרשי פעל בתום לב להשבת אישתו לחיקו. הוא פנה לחברים, קרובי משפחה ורבנים, על מנת שאלו ידברו אל ליבה, למען תשוב לשלום בית. בוודאי שמאמצים כנים שכאלה שנעשו על ידי בעל אשר אוהב את אישתו, אינם מצדיקים הגשת תביעה, ומרשי מרגיש כי נעשה צדק ולא רק משפט עם מתן פסק הדין".

           

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]