בעקבות המפגש הטראומטי עם השוטרים, המתאבק האשדודי החסון, נשלח לבדיקה פסיכולוגית ובעקבותיה לטיפול. 

כפי שפרסמנו לראשונה באשדוד נט, בזמן שחזר איליה מהמכולת עם בת זוגו אלונה, בלשי המשטרה בקשו לעצרו לחקירה מבלי שיסבירו לו שהוא חשוד בפריצה לדירה ובעצם מבלי להסביר כלל.
לטענת עורך דינו הבלשים כלל לא הזדהו כשוטרים ואף לא היו לבושים כך ומכאן אילייה סרב להיכנס לרכבם.
כפי שניתן לראות בצילומי הוידאו וכפי גם שטען בתלונתו, אליה סרב להיכנס באופן פסיבי ולא תקף את השוטרים, אך הם טענו אחרת.

בתלונתו הוא מתאר כי הם רססו את עיניו בגז פלפל, חבטו בגבו, עקמו את זרועו, הוא נאזק והושכב על הקרקע. קבוצת הבלשים המשעכו ואחזו בצאוורו עד שאיבד את ההכרה. כמו כן התלונן אליה כי הם עשו שימוש בקדח הלם שמעביר מכת חשמל.
בתלונה שהגיש עורך דינו הוא מלין כי השוטרים השפילו את אלונה, חברתו של אילייה, וקראו לה זונה רוסיה ועוד.

אילייה נעצר ל24 שעות ואף בית המשפט האריך את מעצרו ל48 שעות נוספות אך...הוא שוחרר בהסכמת המשטרה מאחר והסתבר כי מדובר בטעות מצערת.

אילייה הגיש תביעת פיצויים נגד המשטרה והנושא נבדק בימים אלו ע"י היחידה לחקירת שוטרים.  

תזכורת מהכתבה שפרסמנו ב 13/2/2013

אשדוד, צהריים, שלשום: שלושה בלשים בלבוש אזרחי באים לעצור את איליה גורדיינקו, תושב העיר. גורדיינקו, בוגר יחידה מובחרת, ספורטאי מצטיין ללא עבר פלילי, שלו זה המפגש הראשון עם שוטרים, מבקש לדעת במה הוא חשוד. כשלא הסכימו הבלשים, לדבריו, להגיד לו מדוע הם מבקשים ממנו לבוא איתם לתחנה, סירב הצעיר לעלות לרכב - ואז נרשם עוד פרק עגום ביחסי משטרה-אזרחים.

הבלשים בתגובה הזעיקו תגבורת. מול תשעה שוטרים לא היה סיכוי שגורדיינקו יוכל לעשות דבר: הוא מתעלף לאחר שנחנק על ידי אחד הבלשים והשוטרים מצליחים לגרור אותו ולהכניס אותו לתוך הניידת.

צריך להדגיש שהשוטרים עשו כראוי את עבודתם. לא ייתכן שחשוד, במקרה הזה בפריצה לדירה, הוא שיחליט מתי הוא נעצר ומתי לא. אבל בדיון בבית המשפט, כשנשאל נציג המשטרה, האם גורדיינקו תקף שוטרים תשובתו הייתה: "הוא יצא מהרכב והתחיל לסרב לבקשת העיכוב, החל לדחוף את השוטרים ולאחר מכן בעט באחד מהם". לפחות בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 המפגש בין הצדדים נראה אחרת לגמרי

"השוטרים סירבו להזדהות, להודיע לו מה סיבת העיכוב ולאחר מכן תקפו אותו. זה מתועד והם בחרו להגיש דוחות שקריים לבית המשפט", טוען עו"ד דניאל חקלאי, פרקליטו של הצעיר, ומלין על כך שבדיון הארכת מעצרו של גורדיינקו סירב השופט לצפות בצילומים טרם קבלת ההחלטה והאריך את מעצרו בשלושה ימים. "אם הוא היה טורח הוא היה רואה שמדובר בחשוד שהותקף על ידי השוטרים", אומר עו"ד חקלאי.

גורדיינקו, אגב, נוקה לחלוטין. החשד המקורי בגינו ביקשו השוטרים לעצור אותו הופרך והתברר כי אין לו קשר לפריצה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בחשוד שסירב לעיכוב על פי חוק והתנגד בכוח למעצר. הוא נעצר ומעצרו הוארך. ובנוגע להתנהלות השוטרים - הטענות ייבדקו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]