הוגש ערר על אישור התכנית להקמת פארק תעשייה בחולות אשדוד.החברה להגנת הטבע והפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד הגישו היום (שלישי) ערר למועצה הארצית לתכנון ובנייה, על אישור התכנית להקמת פארק תעשייה בחולות אשדוד. לטענתם, "מדובר בשטח בעל איכויות נופיות וסביבתיות נדירות שיש לשמר אותו ולדחות את התכנית".
היזם אבו: הפארק אמור לייצר אלפי מקומות תעסוקה חדשים לתושבי אשדוד ולהעיר את העיר. ההתנגדויות המיותרות רק מעכבות את פיתוחה של אשדוד וחבל...

בערר נכתב, בין היתר: "על פי התכנית, מתוכנן לקום אזור תעשייה ומשרדים בדרומה של העיר אשדוד, על גבי שטח חולות בעל איכויות נופיות וסביבתיות נדירות, בשל שילוב ייחודי של גורמי קרקע ואקלים. אזור זה נקבע כיער פארק חופי לשימור. היער מורכב מעצי שקמה, שרידי בוסתנים וצמחייה עשירה, המהווים שריד של שדרת השקמים שהייתה שלטת בעבר בנופו של מישור החוף הדרומי, ונכחדה רובה ככולה, עקב הבנייה והפיתוח הנרחבים באזור. כמאמר השיר הידוע: "היה היו כאן פעם שקמים, חולות מסביב וגם נוף... 

ועדת הערר מתבקשת לקבל את הערר ולדחות את התכנית. לחילופין, מתבקשת הוועדה להורות על עריכת תסקיר השפעה על הסביבה, לרבות בדיקת חלופות מאקרו ובדיקה יסודית שיטתית ושקופה של עתודות קרקע לתעשייה באשדוד, טרם קבלת החלטה על אישור התכנית.

כפי שפרסמנו לפני כחודשים ועדת המשנה להתנגדויות של מחוז דרום, אישרה את התכנית להקמת פארק תעשיה מתקדם בחולות אשדוד, בשטח שנמצא בבעלותו של היזם/קבלן יחיאל אבו. ודחתה את התנגדויות שהוגשו, את חוות הדעת האקולוגיות על ערכיות השטח והצעות חלופיות.
על פי הועדה היזם הגיש תוכנית שתואמת את הזכויות שיש לו בקרקע שבבעלותו ואף שיפר את התכנית משמעותית באופן ששומר על הסביבה וייחודיות השטח.
ממול המתנגדים ישנם רבים באשדוד שמשוועים ליצירת פארק תעסוקה גדול וחדשני שיענה על הצרכים העירוניים.  הטענה העיקרית שפרנסת התושבים חשובה משמירה על מיני פיקוסים...

על פי היזם יחיאל אבו שנלחם לקדם את המיזם באשדוד אשר עשוי לייצר אלפי מקומות תעסוקה חדשים באשדוד, הירוקים רק מעכבים את פיתוחה של אשדוד:
"הצעירים והעיר אשדוד בכלל זקוקים לפארק עתיר ידע ומודרני זה כדי ליצור חיים כלכליים באשדוד ולאפשר לבניה להתפרנס כאן. זה חשוב יותר מאשר שימור חולות בשטח שנמצא בבעלותי ומיועד מראש לנושא תעשיה.
אני רק שפרתי את התוכנית המקורית כדי שתהיה מודרנית יותר, שחררתי שטח על חשבוני הפרטי לטובת הנוף והסביבה הירוקה, ואף נידבתי למעלה מ250 דונם לנושא זה. 
העיר אשדוד חשובה לי לא פחות מאשר לירוקים, כנראה שהרבה יותר. כל הועדות אשרו את התוכנית, כולל המועצה הארצית, היא מקובלת על משרדי הממשלה ועל השר לאיכות הסביבה. לקראת הבחירות המקומיות, בועז רענן מנסה להיות רלוונטי על חשבון הצעירים באשדוד. לדעתי הוא גורם לעצמו ולכלל העיר נזק. חבל.
אין ספק שהתכנית תאושר, אולם הירוקים רק מעכבים את פיתוח העיר. בראשל"צ, הרצליה, נתניה, רעננה ובערים נוספות יש פארק היי טק, אין סיבה שלא יהיה כזה גם באשדוד".

היזם אבו כבר הקים באשדוד את בית המלון המשמעותי הראשון שהחל כבר לפעול בשבועות האחרונים, זאת על אף שרבים היו ספקנים שאכן המלון יתרומם. כיום הוא מאמין שיצליח להפיח חיים ותעסוקה רבה באשדוד באמצעות פארק ההיי טק שהוא יוזם בקרקע שבבעלותו בסמוך לבית החולים, אולם הוא יאלץ להמתין להחלטת המועצה הארצית.

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('bfdc7398-5aea-48c1-8c71-a085057fd002','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('bfdc7398-5aea-48c1-8c71-a085057fd002','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה