בעקבות המידע המוקדם שהגיע לגורמי החוק, כל 250 הנוסעים נבדקו על ידי פקידי המכס.  ארבעת חברי הכנופיה, שהגיעו כולם מדגסטן (מחוז בקווקז), למשך שלושה ימים בלבד ארצה, נתפסו והודו בחקירתם כי התכוונו למכור את הסיגריות באשדוד. בין החשודים, סבתא שהגיעה עם נכדה לשם הסוואה.

בית המשפט גזר על 16 חודשי מאסר על תנאי על ארבעה חברי כנופיית מבריחים מרוסיה שנעצרו בנתב"ג רשות המסים החלה לנקוט בענישה מרתיעה כלפי מבריחי סיגריות ומכשירי אייפון מחו"ל, שתכלול כתבי אישום מהירים וגירוש. זאת בניסיון למגר את התופעה שהפכה "למכת ניסיונות הברחה". נודע כי המדיניות באה לראשונה לידי ביטוי מעשי עם הבאתם בסוף השבוע שעבר, לשיפוט מהיר של 4 חברי כנופיה, ביניהם סבתא שהגיעה עם נכדה, בניסיון להבריח 475 חבילות וחפיסות סיגריות מרוסיה, בשווי הנאמד בכ-180 אלף שקל.

תופעת הברחת סיגריות ממדינות חבר העמים ורוסיה נמצאת בעליה מתמדת ובתוך שבועיים נתפסו כ-14 חשודים שונים, אשר הבריחו כמות מסחרית של סיגריות. המיסוי הגבוה על הסיגריות יוצר מוטיבציה גבוה להברחות ופוטנציאל גדול לרווחים עבור ארגוני פשיעה, מכאן נראה שעוד  יהיו ניסיונות הברחה, למרות הענישה החמורה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]