שופט בית הדין, יוספי קבע כי הוכח בסבירות גבוהה ביותר כי אירוע זה (הוויכוח עם חברי הוועד והפגישה הצפויה עם הסמנכ"ל) הם שגרמו למנהל ללחץ הנפשי הבלתי רגיל וקבע כי מדובר באירוע חריג המחייב מינוי מומחה שיקבע את דרגת החומרה של הפגיעה לצורך הזכאות לקצבה.

הסיפור שהיה:
במהלך שיחה קשה וטעונה בין מנהל מדור ים בנמל אשדוד לבין נציגי ועד העובדים בנמל, המנהל עבר אירוע מוחי בעקבותיו הוא אושפז בבית חולים.  
המנהל, אברהם בן שטרית, קיים פגישה טעונה עם חברי הוועד בנושא סדרי העבודה במקום. לאחר מכן נקבעה לו פגישה נוספת עם חברי הוועד, יחד עם סמנכ"ל חברת הנמל. לטענתו, בדרכו למכוניתו לשם נסיעה לפגישה, נפלו מפתחות המכונית. הוא ביקש להרימם, וכשהתרומם נפגע בראשו מכלי הרכב. בן שטרית החל לנסוע למקום עבודתו, אך לא היה יכול להמשיך לאחר שחש לחץ אדיר ובלבול, חזר לביתו, אשתו הסיעה אותו לבית החולים ושם התברר כי עבר אירוע מוחי.

בן שטרית פנה לביטוח הלאומי כדי שיכיר באירוע כתאונת עבודה המזכה בקצבה, אבל נדחה מהסיבה שהאירוע המוחי נגרם ברובו מגורמים אחרים ורק בחלקו הקטן בהשפעת העימות בינו לבין חברי הוועד.
מנהל העבודה הגיש ערעור על ההחלטה בפני בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע והשופט יוסף יוספי קבע שמעדותו המהימנה של בן שטרית עולה כי מה שקרה בין המנהל לבין הוועד היה בגדר אירוע חריג המזכה בקצבה.

"בבוקר הפגישה התעורר התובע כשהוא לחוץ ביותר מן השיחה הצפויה. הוא ידע שבשיחה זו יבואו אליו כל המעורבים - הוועד וההנהלה כאחד - בטענות שונות. האיש סבר כי לא יהיו לו הסברים ראויים והדבר גרם לו למצוקה קשה ולחרדה רבה. התובע דמיין שוב ושוב את הצפוי לו בשיחה, והדבר החמיר את חששותיו".אמר השופט יוספי ופסק כי הוכח בסבירות גבוהה ביותר כי אירוע זה הם שגרמו למנהל ללחץ הנפשי הבלתי רגיל המחייב מינוי מומחה שיקבע את דרגת החומרה של הפגיעה לצורך הזכאות לקצבה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]