אלירן אטלן בן 22 מאשדוד נהג להציץ בקביעות לנשים בשירותים ציבוריים, בית המשפט השלום באשדוד גזר עליו חמישה חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי, הצעיר הורשע בפגיעה חמורה בפרטיות. בנוסף קבע בית המשפט כי הצעיר ישלם פיצוי בסך 1,500 שקלים לאחת המתלוננות.

גזר הדין מתאר מסכת של התנהגויות חוזרות בהן הצעיר היה נוהג להציץ לנשים בעת שהתפנו בשירותים במקומות שונים בעיר, באחד המקרים מתואר כי הצעיר שהה בשירותי הנשים בבניין "בית הרופאים" באשדוד ובעת שאחת המתלוננות ישבה על האסלה, פתח את הדלת הנעולה באמצעות מברג שהביא מביתו וניסה להיכנס בכוח לתא. המתלוננת החלה לצרוח לעזרה ודחפה את הדלת כדי למנוע את כניסתו של הצעיר, לטענת המתלוננת: "הצעקות שלי הבהילו אותו ורק בגלל זה הוא ברח, הוא פחד שיתפסו אותו".

  מקרה נוספף שמתואר בגזר הדין מגולל יום הצצות בו אטלן פתח פתח בחלון שירותיים ציבוריים ב"מכון מור" וכך הציץ לעשרות נשים. ארבע שעות לאחר מכן הציץ באמצעות מראה לנשים שהתפנו בתאי שירותים סמוכים בבניין "יוניטרייד". כל המעשים האלו לא הספיקו לו והוא המשיך להציץ גם ביום שלמחרת בתא השירותים בבניין "בית הרופאים" וצפה בנשים כשראשו מעל לתאים שלהן.

אטלן הודה בחלק רחב מהמעשים בהסדר טיעון, הרצון של הרשות הייתה לשלב את הצעיר בקבוצה טיפולית לעברני מין, כדי לטפל בבעייתו.  אך לאחר ששמע את התוכנית הנ"ל הכחיש הצעיר את כל העברות המיוחסות לו וטען כי אין לו שום בעיה בתחום המיני ועל כן אין לו מה לעשות בקבוצת תמיכה לעברני מין. לאור סירובו של אטלן להשתלב בקבוצת תמיכה העריך שירות המבחן כי קיים סיכון ממשי להמשך ביצוע עבירות דומות, אותו ניתן לצמצם רק עם התערבות טיפולית מתאימה.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]