תושב אשדוד עזב את ביתו לפני כ-15 שנה, תוך שהוא מותיר את אשתו לבדה עם ארבעת ילדיהם המשותפים, ביניהם ילד נכה בשיעור של 150%. 

בכל אותה התקופה הבעל לא שילם להם מזונות ובני המשפחה התקשו לשרוד כלכלית.

בית הדין דחה את טענת הבעל אשר טען כי האישה הרסה את הנישואין, הציקה לו בתלונות במשטרה קללה והעליבה אותו. ומשכך היא זאת שהרסה את הנישואין, מה שמאבד את זכותה בכתובה. עוד טען הבעל כי הוא איבד את הכתובה.
בא כוחה של האישה, עו"ד טוני שלם, הציגה הוכחות לכך שהבעל פעל באלימות כנגד אשתו באמצעות מסמכי תלונות ועדויות הילדים.
הרכב בית הדין, בראשותו של הגאון רבי מיכאל עמוס הצליח לתר עותק הכתובה ברבנות בכפר סבא (שם התחתנו לפני כ-35 שנה), ואז התברר כי בכתובה נרשם סכום של 152,000 לירות כפי שטענה האישה.
בית הדין פסק - כאשר ישנו ספק הנוגע לגובהו של סכום הכתובה, העתק הכתובה הינו ראיה חזקה כדי לבררו. מכאן נקבע גם כי הסכום צמוד למדד.
עוד הוחלט כי כל אחד מבני הזוג יקבל מחצית מהדירה שתימכר. הסכום המגיע לאישה מחישוב הכתובה - יקוזז ממחצית הדירה המגיעה לבעל ולכן האישה מקבלת למעשה את הבעלות על רוב הדירה המשותפת.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]