מדובר בחלק מתוכנית של הממשלה היוצאת שלפיה אמורה המדינה הייתה לעודד גופים מוסדיים להשקיע בפרויקטים שיבנו קבלנים עבורם של דירות להשכרה לטווח ארוך. המכרז בראשון לציון הוא שני בסדרה של ארבעה מכרזים מתוכננים בשלב ראשון בתחום זה, כשהשני הוא באשדוד.

המכרז הקודם נסגר בתחילת החודש בעיר רעננה ובו, למרות התוכנית של הממשלה, לא זכה אף גוף מוסדי, אלא חברת רובינשטיין שעיקר פעילותה בתחום הדיור המוגן.

המכרז בראשון לציון שנחשב לאטרקטיבי ביותר מבין אלה שאמורים להיכלל בגל המכרזים הראשון לדירות להשכרה שהממשלה מתכננת, כלל כ-4 דונם שעליהם תוכננו לקום 42 דירות. 25% מהן אמורות להיות מושכרות רק לזכאי משרד השיכון- האמורים להיבחר על פי אותם קריטריונים של דיור בר השגה.  
על פי ההסכם שהוצע על ידי המדינה למשתתפים במכרז, את עשר הדירות שייועדו להשכרה במחיר מפוקח של המדינה היו אמורים הזוכים להציע להשכרה לזכאים להן תמורת 32.8 שקל למ"ר. כלומר, כ-2,500 שקל לחודש לדירת שלושה חדרים ממוצעת בעיר, כ-10%-15% פחות מדמי השכירות הממוצעים בה.

המכרז הבא שאמור להיסגר בתחום זה הוא באשדוד. אולם הסיכוי שבו יזכה גוף מוסדי מהותי נמוך מאוד. שכן, במסגרת הקריטריונים לקבל הטבות מס שקבעה הממשלה עבור המוסדיים- כדי למשוך אותם להשתתף במכרזים בתחום הדיור להשכרה ארוכת טווח, צוין כי על הזוכה להחזיק ב-100 דירות להשכרה ברחבי הארץ, עניין שהפך את ההשתתפות של המוסדיים במכרזים הללו למאוד לא כדאית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]