החולה הגיע למשרד עורכי הדין דותן לינדנברג לשם קבלת ייצוג משפטי לאחר שנדחה מספר פעמים על ידי המוסד לביטוח לאומי בטענה  כי לא איבד את כושר עבודתו ברמה הנדרשת לשם קבלת קצבה חודשית.

מחלת לב (אי ספיקה והפרעות בקצב לב) מוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי ומופיעה בספר התקנות "קביעת דרגת נכות" אלו הנקבעים על ידי הוועדה הרפואית בהתאם למידת חומרתה. א' אשר שידע על זכויותיו פעל והגיש תביעה לביטוח לאומי הן באופן עצמאי והן באמצעות חברה המטפלת  בזכויות רפואיות אך נדחה שוב ושוב.

עו"ד דותן לינדנברג – הפנה את א' לרופאיו המטפלים בקופ"ח לשם עריכת מספר בדיקות נוספות אשר יש בכוחן לשנות את החלטת המוסד לביטוח לאומי. לאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות הוגשה על ידי משרד עורכי דין דותן לינדנברג תביעה לביטוח לאומי אשר כללה בין היתר את הטענה, כי בשל מצבו הרפואי מתקשה א' לתפקד, איבד את כושר עבודתו ואינו מצליח לשוב למעגל העבודה ולמצוא כל עבודה נוכח מגבלותיו. בנוסף,  עקב חוליו הוא נאלץ לטפל בעצמו במרבית שעות ואף מעסיק אינו מוכן להעסיקו במצבו הרפואי. עוה"ד לינדנברג הסביר למוסד הביטוח הלאומי כי טענה זו מתחדדת ביתר שאת לנוכח גילו ומשכך יש לראות בו כמי שאיבד לצמיתות את כושר עבודתו.

 עוד נטען, כי כתוצאה ישירה מחוליו וחרף הטיפולים הרפואיים האינטנסיביים והרבים שעבר, לא חלה, למרבה הצער, ההטבה המצופה במצבו, וא'  אשר סובל היום, ימשיך לסבול לשארית חייו, מהפגיעות ומההגבלות בכושר עבודתו.

 עוד נטען כי בעקבות הפגיעה בעבודה ותוצאותיה הקשות איבד א' באופן מוחלט את כושרו להשתכר ולהתפרנס למחייתו בעבודה שעבד ערב פגיעה. למחלתו השלכות גם  על פעולות בסיסיות ויומיומיות, עת פגיעותיו מונעות ממנו לתפקד בצורה נורמאלית כפי בני גילו.

 א' ניגש למספר וועדות בביטוח לאומי ולאחר מאבק ממושך ועיקש שניהל משרד עורכי דין דותן לינדנברג אל מול הועדות הרפואיות במסגרת ענף נכות כללית, "בא לציון גואל" וא' קיבל את הנכות המגיעה לו , 85% נכות רפואית ו-100% אובדן כושר עבודה לצמיתות  לצורך קבלת קצבת נכות. 

בשלב ראשון א' קיבל מענק בסך כ-50 אלף ₪ בגין שנת 2012 ובהמשך יזכה לקצבה של 4,441 ₪  מידי חודש וסה"כ סכום מצטבר של מאות אלפי ₪.

למען הזהירות יצוין, כי סכום קצבת הנכות נובע מדרגת אי כושר, מהנכות הרפואית, מהרכב המשפחה ומההכנסות של התובע ושל בן/בת הזוג מעבודה ושלא מעבודה. הרכב המשפחה כולל עד שני ילדים, שאינם מקבלים גמלה בזכות עצמם.

מהביטוח הלאומי נמסר בתגובה:
"בתום הזכאות הזמנית נבדק החולה שוב וכיוון שלא איבד לפחות 50 אחוז מכושרו להשתכר, תביעתו נדחתה. באוקטובר 2012 הוועדה קבעה שאיבד את כושרו להשתכר וקבעה לו זכאות לקצבת נכות מלאה. משולמת לו קצבת נכות מלאה רטרואקטיבית מנובמבר 2011".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]